АМУ: «Військове» ПДФО в громадах збереже систему оборони України, яка здивувала світ


				АМУ: "Військове" ПДФО в громадах збереже систему оборони України, яка здивувала світ

Асоціація міст України звернулася до Верховного Головнокомандувача Збройних сил України, Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо збереження ефективної системи оборони України, сформованої з 24 лютого 2022 року.  

У зверненні Правління Асоціації міст України зазначено, що ініціатива вилучення з доходів місцевих бюджетів «військового» ПДФО руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників України та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням. 

Для недопущення неналежного для військового часу використання коштів Асоціація міст України запропонувала визначити цільові захищені статті видатків місцевих бюджетів, сформовані з 70% «військового ПДФО», так званий «бюджет безпеки й оборони», з заморожуванням реверсних вилучень. Звернули увагу голови громад на Закон України 3050-ІХ від 11.04.23., яким Верховна Рада України відмовилась від вже сплачених 14 млрд грн, а отже ініціатива по вилученню «військового» ПДФО це не про пошук коштів, а про зміну системи взаємодії. «Просимо зберегти в Державному бюджеті України на 2024 рік в доходах місцевих бюджетів «військове» ПДФО та 64% ПДФО з замороженням реверсних вилучень, а також підтримати законопроєкти 5995-д та 5960-1, які легалізують допомогу органів місцевого самоврядування Об'єднаним силам Збройних сил України», — зазначено у зверненнях. Асоціація міст України готова підтверджувати зазначене в зверненнях розрахунками, що базуються на офіційних даних 754 громад. Докладніше на сайті Асоціації міст України, посилання в першому коментарі.


				АМУ: "Військове" ПДФО в громадах збереже систему оборони України, яка здивувала світ

Інформація згідно даних Миргородської міської ради