Чи консульства України в Польщі надають послуги …

Чи консульства України в Польщі надають послуги ...

Фото ілюстративне https://facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce

Останнім часом з’явилося багато різної та інколи неточної інформації про те, чи надають консульства України послуги чоловікам призовного віку. Відповідь коротка — так, надають. Чоловіки можуть приходити і отримати послуги. Нижче детальніше, за яких обставин.

Чи консульства України в Польщі надають послуги ...

Чи консульства України в Польщі надають послуги ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, консульство України в Гданську роз’яснило правила надання послуг чоловікам призовного віку.

Наприкінці квітня 2024 було ухвалено зміни до Закону України “Про правовий режим воєнного стану” (стаття 20), яким передбачено, що:Вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення.

Дійсність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ці норми Закону означають, що консульські послуги чоловікам призовного віку надаються за умови пред’явлення електронного військово-облікового документу або коротко е-ВОД.

Е-ВОд — це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Нині такий документ можна сформувати в аплікації “РЕЗЕРВ+”, яка доступна безкоштовно до завантаження в google play та apple store.

Зверніть увагу, для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

З цього правила все ж є кілька винятків. Вимога пред’явлення електронного військово-облікового документу не стосуватиметься чоловіків призовного для: 

— оформлення посвідчення особи на повернення в Україну;
— вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства (це треба підтверджувати копіями паспортів);
— вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.
Джерело