Чому масковий режим у школах не працює

Велике дослідження вчених із Іспанії показало, що масковий режим у школах не зменшує кількість хворих.

Чому масковий режим у школах не працює

Масковий режим у школах

У іспанській Каталонії на північному сході країни учні від 6 років і більше мають носити маски. Школярі організовані в так звані бульбашки приблизно по 20 дітей у кожній, і якщо хтось хворіє, то всіх дітей у бульбашці проходять ПЛР-тестування та ізолюються. А значить, якщо друга дитина з бульбашки теж захворіла, то вона, швидше за все, заразилася від першої. У дослідженні взяли участь близько 600 000 дітей у період з вересня до грудня 2021 року, коли вчителі вакцинувались, а дітям щеплення не робили.

Насправді дослідники отримали безліч автономних груп добровольців, частина яких носила маски, інша частина ні. При цьому всі вони піддавалися регулярному тестуванню та ізоляції, що створило ідеальні умови для вивчення ефективності масочного режиму. І одержані графіки показали, що особливого ефекту маски не давали. Це видно при порівнянні показників захворюваності учнів п’ятих класів, де масок не було потрібно, і перших класів, де маски були необхідні.

Втім, однозначно говорити про те, що маски не потрібні у навчальних закладах, поки що не можна. Наприклад, якість носіння масок серед учнів безпосередньо не оцінювали. Можливо, діти носили маски не завжди, або вибирали непридатні для себе маски за розміром, що не прилягали щільно до обличчя. У дослідженні це взагалі не враховували. Звичайно, не можна виключити і те, що користь масок зводять до нуля. Маски найефективніші при короткочасних контактах незнайомих між собою у громадських місцях.

Джерело