Грип та коронавірус: чи варто боятись подвійного удару

Медики закликають вакцинуватись від грипу та від COVID-19.

Грип та коронавірус: чи варто боятись подвійного удару

Тисячі людей теоретично ризикують зіткнутися з одночасним подвійним ударом грипу та коронавірусу. Ця комбінація є дуже серйозним ризиком для нашого здоров’я, як попередили британські експерти. Вони заговорили про подвійну пандемію, яка може призвести до переповненості госпіталів, тим більше, що поєднання двох патогенів в одному організмі збільшує ризик смерті.

Попередження про можливий кумулятивний вплив на людей грипу та коронавірусу звучали й раніше, але вони ніколи не виправдовувалися. Здебільшого, це пояснювалося тим, що людство дуже суворо дотримувалося заходів профілактики на кшталт носіння медичних масок, соціальної дистанції та карантину. Однак тепер до маскового режиму люди ставляться набагато легковажніше, спадає попит на вакцинацію, а публічні місця відвідують майже так само інтенсивно, як і до пандемії.

Все це створює ідеальне середовище для поширення грипу. Якщо минулої зими рівень госпіталізацій пацієнтів із грипом в Англії становив лише 15% від допандемійного, то тепер ситуація може змінитися. Нинішньої зими, як стало відомо, панівним вірусом грипу буде H3N2, який має репутацію більш грізного різновиду грипу, що частіше вкладає людей у ​​реанімацію. Вчені з Великобританії вважають, що необхідно вже почати бити на сполох, тим більше, що багато людей помилково вважають, що пандемія майже закінчується, і їм нічого боятися.

Джерело