Як у Польщі відправити рекомендований лист і …

Як у Польщі відправити рекомендований лист і ...

Рекомендований лист у Польщі Adobe Stock

У Польщі ми дуже часто потрапляємо в ситуацію, коли потрібно надіслати документ/лист рекомендованим відправленням.

Як у Польщі відправити рекомендований лист і ...

Як у Польщі відправити рекомендований лист і ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, експерти польської профспілки «Unions Help Refugees» підготували пояснення про те, як правильно відправити рекомендований лист (list polecony) і навіщо він потрібен.

Чому рекомендований лист?

Рекомендований лист дає нам можливість підтвердити, коли його було надіслано, і  перевірити, чи був він отриманий та коли.  Це важливо як доказ, що адресат отримав документ (наприклад, у листуванні з роботодавцем).

Часто необхідно відправити  документ протягом визначеного часу – підтвердження з пошти дає гарантію, що нас не зможуть звинуватити у тому, що ми пропустили термін відправки документа, навіть якщо одержувач отримає листа пізніше.

Як відправити рекомендований лист?

Перш за все, на конверті у верхньому лівому куті повинні бути зазначені дані відправника (тобто наші), а в нижньому правому куті адресат (той, кому ми надсилаємо листа).  Потім ми повинні завершити відправку листа. Для цього треба заповнити ось такий бланк:

Як у Польщі відправити рекомендований лист і ...

Його можна завантажити самотужки, роздрукувати й прийти вже із заповненим або взяти в кожному поштовому відділенні. Записуємо дані в формі:

 – в полі відправник (nadawca) – наші дані (відправника);
 – в полі адресат – дані суб’єкта, якому ми надсилаємо листа.

З підписаним конвертом і заповненим бланком треба підійти до віконця на пошті: віддаєте все працівниці/працівнику й оплачуєте лист. На сьогодні вартість рекомендованого листа вагою до 500 г становить 6,50 злотих, до 1 кг — 7,30 злотих, до 2 кг — 15,60 злотих.

Працівник пошти поверне вам роздруківку зі штампом і наклейку з номером рекомендованого листа.  Дуже важливо зберегти цей бланк – це доказ того, що ви відправили листа в зазначений день (на ньому стоїть штемпель з датою). Номер рекомендованого листа (посилки) з наклейки також дозволить вам перевірити статус листа (чи і коли він дійшов до адресата). Це можна дізнатися, ввівши номер рекомендованого листа (посилки) на сайті – https://emonitoring.poczta-polska.pl/.
Джерело