Як за кордоном дистанційно відмовитися від …

Як за кордоном дистанційно відмовитися від ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Часто для того, щоб отримувати соціальну допомогу чи виплати за кордоном, перед українцями повстає умова неотримання аналогічних виплат в Україні.

Як за кордоном дистанційно відмовитися від ...

Як за кордоном дистанційно відмовитися від ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на міністерство соціальної політики, громадяни України за кордоном можуть дистанційно відмовитися від отримання різних видів соціальної допомоги або житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Як відмовитися від соцвиплат: 

1) Написати відповідну заяву  в довільній формі з зазначенням таких обов’язкових реквізитів: 

— назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку; 
— прізвище, ім’я, по-батькові (за наявності) отримувача допомоги; 
— адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування; 
— контактний номер телефону; 
— адреса електронної пошти (за наявності); 
— вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо). 

2) Надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною або звичайною поштою на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні (контакти можна знайти на сайтах відповідних районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад). 

3) Орган соціального захисту населення, до якого надійде звернення, після припинення виплати певного виду допомоги надішле громадянину, за його бажанням, електронною або звичайною поштою довідку/скан-копію довідки про неотримання допомоги.

Увага! Про необхідність отримання такої довідки необхідно вказати у заяві!

Якщо людина виїхала з території, на якій ведуться бойові дії, або яка тимчасово окупована російською федерацією, й органи соціального захисту не мають можливості здійснювати свої повноваження, заяву можна надіслати до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації. 

Як відмовитися від оформлених в Україні житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання побутового палива і скрапленого газу: 

Відповідну заяву про припинення виплат потрібно подати до органів Пенсійного фонду електронною або традиційною поштою. У заяві потрібно обов’язково зазначити: 

— назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку; 
— прізвище, ім’я, по-батькові (за наявності) отримувача житлової субсидії/пільги; 
— адресу зареєстрованого/задекларованого або фактичного місця проживання/перебування; 
— контактний номер телефону; 
— адресу електронної пошти (за наявності); 
— вид державної підтримки (наприклад: 

а) житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг;  
б) житлова субсидія на  придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу;  
в) житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу;  
г) пільги на оплату житлово-комунальних послуг/придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу/на оплату житлово-комунальних послуг/на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. 

У разі необхідності отримання довідки/скан-копії довідки про припинення та неотримання житлової субсидії/пільг – зазначити про це в заяві

Контакти сервісних центрів Головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та Києві можна знайти за посиланням.
Джерело