Який кардіотренажер вибрати для дому — бігова доріжка, орбітрек чи велотренажер

Якщо у вас є бажання привести тіло в порядок, але немає можливості ходити в спортзал, варіант лише один — придбати відповідний кардіотренажер, встановити його вдома і займатися в зручний час. Вибирати, швидше всього, доведеться між трьома варіантами:

  • бігова доріжка;
  • орбітрек;
  • велотренажер.

Завдяки високій ефективності саме вони користуються найбільшою популярністю серед всіх. Також їхня перевага полягає в можливості тренуватися людям різного віку та з різним станом здоров’я.

Залишилося вибрати оптимальний варіант для себе, оскільки покупка всіх трьох влетить в копієчку. Та й купувати кілька кардіотренажерів у більшості випадків просто немає сенсу.

Бігова доріжка

Тренуватися на ній можна в будь-який час, в будь-яку погоду і пору року. При цьому вам не доведеться відчувати дискомфорт, ви не пропускатимете тренування через сторонні фактори та не залежатимете від них. Ризик травмуватися під час бігу на тренажері значно нижчий у порівнянні з вуличними пробіжками, а ефективність тренувань аж ніяк не страждає.

Купувати краще електричний тренажер, а не механічний, оскільки він більш сучасний, функціональний, зручний та безпечний. Єдиний недолік — такі бігові доріжки в Києві коштують дорожче. Під час вибору звертайте увагу на розміри полотна, максимальну швидкість, максимальне навантаження, систему амортизації, розміри та інформативність дисплея тощо. Чим більше буде критеріїв вибору, тим більше шансів підібрати ідеальний варіант.

Орбітрек (еліптичний тренажер, еліпсоїд)

Це хороший варіант для тренувань м’язів всього тіла, оскільки тут інтенсивно працюють не лише ноги, а й руки, а також інші м’язові групи. Також орбітрек може похвалитися високою ефективністю в розвитку дихальної та серцево-судинної системи. Водночас він більш щадящий до колінних суглобів у порівнянні з біговою доріжкою, оскільки рухи тут плавні, а удари об поверхню відсутні.

Орбітрек рекомендується вибирати тим людям, стан здоров’я яких не дозволяє бігати. Або ж через занадто велику кількість зайвої ваги їм важко це робити.

Під час вибору варто враховувати максимальне навантаження, довжину кроку, тип системи навантаження, кількість рівнів навантаження тощо. В пріоритеті моделі з сучасним бортовим комп’ютером та інформативним дисплеєм.

Велотренажер

Він імітує звичайну їзду на велосипеді, але, на відміну від останнього, дозволяє, тренуватися незалежно від погодних умов. Тут також можна змінювати рівні навантаження, тому ви зможете налаштувати тренажер для максимальної ефективності конкретно для вас. Перевага в тому, що на велотренажері колінні суглоби не піддаються критичним навантаженням. На ньому легше тримати рівновагу, оскільки тренування проходить в сидячому положенні.

Тут в основному працюють ноги та сідниці. Також в роботу включається і нижня частина спини. Але про всесторонній розвиток, як з орбітреком, немає мови.