Коли можна чекати наступу з боку Білорусі – висновок ISW

Ворожа влада створює умови для нападу Росії на Україну з території Білорусі фото з відкритих джерел

Аналітики запевняють, що «найнебезпечніший сценарій дій нападу» з Білорусі наприкінці 2023 року видається більш імовірним

Наступ Росії з Білорусі більш імовірним може бути наприкінці 2023 року. Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW) за аналізом дій двох союзних країн.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Високопосадовці Кремля продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом, що може створювати умови для нападу Росії на Україну з території Білорусі, хоча не обов’язково і не в найближчі тижні.

За оцінкою експертів інституту, найбільш «небезпечний сценарій дій нового нападу» Росії на Україну з території Білорусі на початку 2023 року видається менш імовірним з огляду на поточну військову активність Росії в Білорусі.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Новий «найнебезпечніший сценарій дій нападу» з Білорусі наприкінці 2023 року видається більш імовірним.

У той же час російські націоналістичні військові блогери продовжують критикувати ідею нападу російських військ на Україну з території Білорусі.

Експерти спостерігають, що Лукашенко продовжує балансувати проти Кремля, представляючи Білорусь як суверенну державу в рамках Союзної держави, де домінує Росія. У заяві Лукашенка за підсумками зустрічі з Лавровим зазначено, що вони з Лавровим визначили невизначені галузі співпраці для «збереження суверенітету двох країн в усіх відношеннях».

Ця риторика узгоджується з давніми зусиллями Лукашенка, спрямованими на те, щоб уникнути передачі білоруського суверенітету структурі Союзної держави, в якій домінує Кремль.

Будь ласка, читайте текст після реклами Ключові висновки ISW за 19 січня:

 • Високопосадовці Кремля продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом, що може створювати умови для нападу Росії на Україну з території Білорусі, хоча не обов’язково і не в найближчі тижні.
 • Новий напад Росії на Україну з території Білорусі на початку 2023 року видається менш імовірним з огляду на поточну військову активність Росії в Білорусі, хоча напад з території Білорусі наприкінці 2023 року видається більш вірогідним.
 • Ультранаціоналістичні російські військові блогери продовжують критикувати ідею нападу російських військ на Україну з території Білорусі.
 • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров розкритикував Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), підкресливши неможливість підтримки Кремлем третьої угоди на кшталт Мінської.
 • Лукашенко продовжує балансувати проти Кремля, представляючи Білорусь як суверенну державу в рамках Союзної держави, де домінує Росія.
 • Кремль продовжує неправдиво просувати наратив про те, що війна загостриться, якщо Україна отримає зброю, здатну завдати удару по російських силах в окупованому Криму.
 • Президент Росії Володимир Путін все частіше стає на бік ворогів фінансиста групи «Вагнера» Євгена Пригожина, ймовірно, намагаючись зменшити вплив Пригожина в Росії.
 • Постійне використання Пригожиним тактичного успіху ПВК «Вагнер» для зміцнення своїх позицій, ймовірно, поглиблює конфлікт з Міністерством оборони Росії за вплив у російському інформаційному просторі.
 • Начальник російського Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов, імовірно, офіційно заявив, що група «Вагнера» не входить до структуру збройних сил Росії і що російські військові не співпрацюють з «Вагнером», незважаючи на численні докази протилежного.
 • За повідомленнями, українські сили продовжували контрнаступальні операції біля Сватового, а російські сили проводили обмежені контратаки біля Кремінної.
 • Російські джерела стверджують, що російські війська захопили Кліщіївку на тлі триваючих наступальних операцій навколо Соледара, Бахмута й Авдіївки.
 • Також джерела РФ стверджують, що російські війська проводять локальні наступальні операції в Запорізькій області.
 • За повідомленнями, російські чиновники продовжують підготовку до другої хвилі мобілізації.
 • Українські партизани, можливо, здійснили атаку із застосуванням саморобних вибухових пристроїв у Запорізькій області.

Раніше повідомлялось, що директор ЦРУ Вільям Бернс минулого тижня таємно приїжджав до Києва, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським. Як зазначають журналісти, американський високопосадовець поділився з главою української держави своїми очікуваннями щодо подальших військових планів Росії.

Читайте також: США офіційно оголосили про новий пакет військової допомоги Україні

Джерело