Колишній український телеведучий Юрій Кот отримав підозру у державній зраді | Кримінал України

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину України — російському журналісту Юрію Коту за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

Слідством встановлено, що підозрюваний до 2014 року працював ведучим на українських телерадіоканалах. Потім переїхав до Москви та розпочав роботу на державному телеканалі країни-агресора як журналіст. Він висвітлює події в Україні у вигідному Кремлі ракурсі, завдаючи шкоду інформаційній безпеці нашої держави. Формує хибне ставлення громадян РФ до частини українського населення та розпалює сепаратистські настрої серед населення окремих регіонів України. У своїх виступах у ЗМІ та публікаціях в месенджерах він підтримує керівництво РФ та початок воєнних дій в Україні. Його виступи переважно підготовлені на замовлення посадових осіб державних органів й установ Російської Федерації та російських медійних центрів.

На власних сторінках у соціальних мережах зрадник дискредитує чинну владу України, її представників і рішення та формує негативний імідж нашої держави на міжнародній арені.

Сьогодні підозрюваного в інформаційному просторі РФ представляють політологом, деканом факультету медіакомунікацій, президентом Асоціації «Майбутнє країни» та лідером руху «Російських українців». А віднедавна ще й військовим експертом.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник