Обстріли населених пунктів Луганської області – розпочато досудові розслідування | Криминальные новости

01.04.2022 17:30

Обстріли населених пунктів Луганської області – розпочато досудові розслідування | Криминальные новости

Прокурори Луганської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у дванадцяти кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, з 29 по 31 березня 2022 року в результаті обстрілів населених пунктів Луганської області військовослужбовцями збройних сил Російської Федерації та учасниками контрольованих РФ незаконних збройних формувань загинули сім цивільних осіб і вісім отримали поранення різного ступеню та характеру тяжкості, серед них 1 дитина. За попередньою інформацією, пошкоджено багатоквартирні та приватні будинки, господарські споруди, виникла пожежа у спортзалі будівлі Головного управління Нацполіції в Луганській області, зруйновано газову АЗС, пошкоджено газогін, знищено приміщення кафе та аптеки, пошкоджено будівлю току ФГ «Агросхід» та трактора МТЗ, пошкоджено приміщення та майно Попаснянського РЕМ, а також приватні автомобілі.

Крім того, 30 березня 2022 року під час проведення евакуаційних заходів мешканців м. Лисичанськ під ворожий обстріл потрапив автобус, який перевозив громадян. В результаті обстрілу постраждалих немає.

Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділів Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.

Якщо ви стали свідком воєнного злочину РФ, фіксуйте та надсилайте докази: https://warcrimes.gov.ua

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Источник