Омбудсмен України повідомила про безчинства окупантів на Запорізькій АЕС | Криминальные новости

16.03.2022 20:00

Омбудсмен України повідомила про безчинства окупантів на Запорізькій АЕС | Криминальные новости

Про Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила на власній офіційній сторінці у фейсбук

Запорізька АЕС і місто Енергодар захоплені окупантами та вже 12-ту добу перебувають під контролем їхніх військових формувань.

Станом на сьогоднішній ранок на території станції з пів сотні одиниць ворожої техніки та безліч російських військових, багато вибухівки та зброї. Окупанти продовжують підривати на території станції снаряди та міни, що не розірвалися під час її обстрілу. Вибухи чути далеко за межами майданчику АЕС.

Працівники станції перебувають під сильним психологічним тиском з боку окупантів, весь персонал по прибутті на станцію ретельно перевіряється озброєними терористами. Всі технічні рішення персонал вимушений погоджувати з командиром загарбників.

Через фактичну блокаду міста Енергодар продовжуються проблеми з пальним, поставкою продуктів харчування та ліків першої необхідності.

Безвідповідальні дії військових РФ на ядерних об’єктах є актом ядерного тероризму та грубим порушенням вимог Конвенції про заборону військового або будь-якого ворожого використання засобів впливу на природне середовище та статтю 56 Додаткового протоколу 1977 року до Женевських конвенцій та інших актів щодо регуляції міжнародних зобов’язань у ядерній сфері.

Закликаю міжнародних партнерів та МАГАТЕ негайно вжити всіх можливих заходів для виведення військ Російської Федерації з територій АЕС та взяти ці та інші ядерні об’єкти України під свій захист.

Источник