Українська енергосистема може бути інтегрована до європейської вже найближчим часом – єврокомісар Сімсон | Криминальные новости

01.03.2022 06:30

Українська енергосистема може бути інтегрована до європейської вже найближчим часом – єврокомісар Сімсон | Криминальные новости

Про це повідмоляє Інтерфакс-Україна.

Європейський комісар з енергетичних питань Кадрі Сімсон вважає, що надзвичайна синхронізація енергосистеми України з європейською ENTSO-E може бути проведена за кілька тижнів.

Про це вона сказала у понеділок у Брюсселі на пресконференції після закінчення засідання Європейської ради з енергетичних питань.

«Наш спільний з українською стороною довгостроковий пріоритет — це синхронізація української енергосистеми з європейською замість російської. Збільшити українську енергетичну незалежність — це стратегічна ініціатива. Того ж дня, як Україна почала тестування роботи (енергосистеми) в ізольованому режимі — перший крок до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС, російська армія вторглася в Україну. Я говорила з міністром Галущенком знову вчора, і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову возз’єднуватися з російською енергетичною системою. В результаті Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергетичною системою, і провести її якнайшвидше. Це технічний виклик. З боку міністрів цьому була широка підтримка. Тому ми просуватимемось уперед, щоб приєднати українську систему якнайшвидше», — окреслила єврокомісар ситуацію.

Оцінюючи роботу української енергосистеми в ізольованому режимі, Сімсон зазначила, що всі необхідні етапи пройшли успішно.

«Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно надзвичайне приєднання можливе. Водночас, як Україна продовжує працювати в ізольованому режимі, зараз важко навіть сусіднім країнам надати будь-яку допомогу. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, швидше за все, кількох тижнів», — вважає вона.

Як повідомлялося раніше, міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до міністрів енергетики країн ЄС щодо якнайшвидшої інтеграції енергосистеми України до європейської ENTSO-E.

«Я звертаюся до наших європейських партнерів з приводу якнайшвидшої синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E. Нам як ніколи потрібна ваша підтримка та солідарність із українським народом!» – написав Галущенко на своїй сторінці у Facebook.

Источник