За фактами нових численних обстрілів на Луганщині прокуратура відкрила провадження | Кримінальні новини

25.03.2022 21:00

Прокурори органів прокуратури Луганської області здійснюють процесуальне керівництво у 14 кримінальних провадженнях за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, ворожі російські війська та учасники контрольованих РФ незаконних збройних формувань обстрілюють з артилерійської зброї мирні міста Луганської області. Внаслідок відкриття окупантами вогню загинули п’ять місцевих мешканців. Ще 10 осіб отримали осколкові поранення та мінно-вибухові травми.

Артобстріли ворога пошкодили та зруйнували житлові будинки, квартири, домоволодіння та гаражі мешканців міст Луганщини. Серед пошкоджних об’єктів інфраструктури два дитячі садочки у місті Щастя, адміністративний корпус комунального некомерційного підприємства «Щастинська міська лікарня», Щастинський ліцей № 2, а також дах будівлі однієї з Сєвєродонецьких шкіл, кінотеатр «Современник» та ситуаційний центр ГУНП в Луганській області. Також зруйновано адміністративні будівлі Луганського НДЕКЦ МВС у місті Рубіжне.

У Сєвєродонецьку під час обстрілу знищено дві цивільні автівки, а також у АТП АЗУРІТ відбулося загоряння автомобілів, кількість яких наразі встановлюється.

Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділів поліції Сєвєродонецького районного управління поліції та Щастинського райвідділу поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.

Наразі у кримінальних провадженнях проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне і неупереджене дослідження обставин кримінальних правопорушень. Правоохоронці вживають всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил Російської Федерації.

Якщо ви стали свідком воєнного злочину РФ, фіксуйте та надсилайте докази: https://warcrimes.gov.ua

Источник