Лукашенко підписав закон про позбавлення громадянства «екстремістів»

У липні 202 року Лукашенко підписав закон про заочні суди фото: Беларускі Дом у Варшаве

Новий закон набирає чинності з літа 2023 року

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав поправки до закону «Про громадянство», які дозволяють позбавляти громадянства білорусів, засуджених за «екстремістськими» статтями. Про це свідчить повідомлення, оприлюднене у п’ятницю, 6 січня, на сайті очільника білоруського режиму. Новий закон набирає чинності з літа 2023 року.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Згідно із законом, громадянства РБ можуть бути позбавлені білоруси, засуджені за «екстремістськими статтями». Новий закон поширюватиметься і на людей, у яких білоруське громадянство є єдиним.

За новими правилами, позбавити громадянства Білорусі можна тих, хто проживає за межами країни, засуджений за «екстремістську діяльність» або «завдання тяжкої шкоди» інтересам держави.

Будь ласка, читайте текст після реклами

За даними інтернет-порталу «Медіазона», громадянство Білорусі можна буде позбавити за злочини, передбачені 55 статтями КК РБ. Новий закон також поширюватиметься на людей, у яких білоруське громадянство є єдиним.

У липні минулого року Лукашенко підписав закон, який запроваджує в Білорусі інститут спеціального виробництва. Він дозволяє проводити суди заочно. Серед тих, проти кого влада Білорусі вже порушила таке кримінальне провадження, – триразова олімпійська медалістка Олександра Герасименя та виконавчий директор «Білоруського фонду спортивної солідарності» Олександр Опейкін.

Слідчий комітет Білорусі завів спеціальний телеграм-канал для публікації прізвищ людей, щодо яких розпочато спеціальне провадження. На даний час у списку значаться 17 осіб.

До слова, 6 січня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав полігон у Брестській області, де перебуває російська частина спільного угруповання військ, і вручив путінській армії велику кількість вітчизняних аптечок. 

Будь ласка, читайте текст після реклами

Тим часом білоруські хакери заявили про злам медичного центру управління справами самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Згідно з отриманими документами, Лукашенко міг не здавати ПЛР-тестів на коронавірус перед зустріччю з президентом країни-агресора Володимиром Путіним.

Читайте також: Лукашенко підписав законопроєкт про довічне перебування у політиці

Джерело