Лукашенко звинуватив Польщу та Литву у нагнітанні істерії щодо присутності «вагнерівців» у Білорусі

Лукашенко не збирається видворяти «вагнерівців» із Білорусі фото з відкритих джерел

Олександр Лукашенко: «Ні в Польщі, ні в Литві, ні в інших країнах Балтії не повинно бути жодного іноземного військовослужбовця, тоді можна і нам висувати претензії»

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Польща та країни Балтії «нагнітають істерію» щодо присутності в Білорусі «вагнерівців», і назвав заклики вивести найманців ПВК «Вагнер» з території країни «необґрунтованими та дурними вимогами». Про це він сказав під час засідання Ради безпеки Білорусі 31 серпня.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Країни НАТО наполегливо просувають політику свого розширення, нарощують військову присутність навколо Білорусі, постійно проводять провокаційні навчання на наших кордонах та інші дії. Вже дійшло до порушення державного кордону військовослужбовцями», – заявив Лукашенко.

Крім того, він стверджує, що керівництво Польщі та країн Балтії звинувачує Білорусь у «якихось міфічних агресивних намірах, яких ніколи не було і бути не може». Він констатував, що керівництво цих країн нагнітає істерію з приводу присутності на території Білорусі співробітників приватної військової компанії «Вагнер».

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Вони достукалися до того, що вже вимагають негайного виведення їх з Білорусі. При цьому самі збільшують військові бюджети, стягують до наших кордонів великі військові формування. Відповідь проста: ні в Польщі, ні в Литві, ні в інших країнах Балтії не повинно бути жодного іноземного військовослужбовця, тоді можна і нам висувати претензії з приводу присутності тут військовослужбовців з інших країн. А поки що це – необґрунтовані та дурні вимоги (навіть не прохання та пропозиції, а вимоги)», — додав Лукашенко.

При цьому Лукашенко заявив про готовність Білорусі до відновлення добрих відносин зі своїми сусідами, яких, як відомо, не обирають. «Однак у відповідь на всі наші посилання йдуть лише звинувачення та погрози. Значить, жодної нормалізації їм не треба», – заявив Лукашенко.

Як зазначається, на підтвердження сказаного білоруська сторона запросила представників Польщі як спостерігачів на навчання ОДКБ «Бойове братство – 2023», які розпочнуться 1 вересня у Брестському регіоні.

Раніше повідомлялося, що НАТО спостерігає за військовою діяльністю в Білорусі і наразі не бачить прямої чи опосередкованої загрози з боку найманців російської приватної військової компанії «Вагнер». Новий посол Латвії в НАТО Маріс Рієкстінш заявив, що можливі провокації за участю групи найманців ПВК «Вагнер», що перебуває зараз у Білорусі, розцінюватимуться НАТО як дії, які підтримує керівництво Росії.

Будь ласка, читайте текст після реклами Читайте також: Чому вагнерівці переїхали у Білорусь? Відповіді на запитання

 

Джерело