На що Павлограду вистачить грошей у 2024 році, — порахувати витрати можна зараз

На що Павлограду вистачить грошей у 2024 році, - порахувати витрати можна зараз

Скільки років можуть протриматися українські міста та села без ямкових ремонтів та витрат на прикрасу центральних вулиць трояндами та гвоздиками? І чи мають ці міста та села не штукатурити будинки та фарбувати гойдалки, створюючи комфорт, а віддавати усі свої кошти на виробництво зброї та утримання армії?

В принципі, відповіді на ці питання лежать на поверхні. І уряду України ці відповіді відомі. Саме з цього Кабінет Міністрів запропонував військовий налог на доходи фізосіб (ПДФО) направити з місцевих бюджетів на закупівлю техніки та власне виробництво зброї.

Про зміни у Бюджетному Кодексі на 2024 рік повідомив міським депутатам міський голова Павлограда Анатолій Вершина, під час сесії 19 вересня, згадавши, що внаслідок перерозподілу ПДФО з місцевих бюджетів, бюджет Павлограда зменшиться на 171 млн грн порівняно з 2023 роком. Загалом доходна частина бюджету зменшиться на 138 млн.

Міський голова нагадав, що ПДФО дозволяв місту покривати різницю у тарифах на водопостачання та опалення. У 2024 році такої можливості місто не матиме. А різниця у тарифах з водопостачання за цей рік вже становить 18 млн грн.

Бюджет 2024 року буде вкрай важким.

Міський голова нагадав, що справедливо було б, якби ПДФО, для утримання соціальної інфраструктури, платили за місцем проживання працівника, а не за місцем реєстрації підприємства. Але у нас це не так: 8 тис. шахтарів, які проживають у Павлограді, не платять ПДФО своєму місту.

З початку війни ми надали допомогу з міського бюджету підрозділам ЗСУ, правоохоронним органам на 50 млн грн. Крім того, місто регулярно надає допомогу мешканцям постраждалим внаслідок ракетних обстрілів.

Чи зможемо ми надавати таку допомогу далі? – міський голова не впевнений.

Источник