Несподіваний поворот у справі 800+ для біженців з …

Несподіваний поворот у справі 800+ для біженців з ...

Подача заявок на дитячі 800+ у Польщі https://stock.adobe.com/

Українців, які знайшли прихисток у Польщі після початку війни, чекають великі зміни, зокрема, в виплатах допомоги на дітей.

Несподіваний поворот у справі 800+ для біженців з ...

Несподіваний поворот у справі 800+ для біженців з ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на Rzeczpospolitа, зміни передбачають, зокрема, прив’язку виплат щомісячної допомоги на дітей 800+ і щорічної допомоги 300 + «Dobry Start» для підготовки дитини до школи. Однак, як виявляється, ця вимога почне діяти усе ж таки лише через рік.

Наприкінці квітня уряд Польщі ухвалив проект новелізації закону про допомогу громадянам України. Тепер документ чекає лише на підпис президента та офіційне оприлюднення. Проєкт передбачає, зокрема, що допомоги 800+ і 300+ «Dobry Start» отримуватимуть лише ті українці з PESEL UKR, які проживають з дитиною на території Польщі, і дитина виконує обов’язок підготовки до школи або обов’язок навчання. Простіше кажучи, якщо дитина навчається в Польщі, а не віддалено. 

Однак, попри те, що сам законопроєкт ще не підписаний президентом і не оприлюднений, стало відомо, що нові правила отримання допомог на дітей почнуть діяти лише з 1 червня 2025 року (800+) та з навчального року 2025/2026 («Dobry start»). Причина?  У Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації Польщі пояснили, що  виплати на період з 31 травня 2024 по 1 червня 2025 вже призначені, а закон не може діяти зворотньо. Крім того, надзвичайно дорого було б перебудувати систему ZUS, яка виплачує допомоги, щоб пов’язати її з системою освітньої інформації.

На сьогодні польські школи відвідують близько 145 тисяч українців, а дитячі садки – 34 тисячі. За оцінками Міністерства освіти Польщі, ще близько 60 тисяч українських дітей перебувають поза польською системою освіти.
Джерело