Новий проєкт у Польщі: українцям з колективних …

 Новий проєкт у Польщі: українцям з колективних ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації Польщі, Польський Червоний Хрест та Фундація Польський Центр Міжнародної Допомоги (PCPM) підписали партнерську угоду щодо реалізації проєкту підтримки громадян України, які втекли від війни та зараз проживають у центрах колективного проживання.  style=»display:block» data-ad-client=»ca-pub-0733954744562665″ data-ad-slot=»2706922141″ data-ad-format=»auto» data-full-width-responsive=»true»>

 Новий проєкт у Польщі: українцям з колективних ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, загальна вартість проєкту становить 93 млн 499 тис 172,60 злотих. Ініціатива спрямована на надання допомоги громадянам України, які мають тимчасовий захист (6 000 осіб), у досягненні самостійності. 

Перший крок – залишення центру колективного проживання. Бенефіціарам проєкту буде запропонована фінансова підтримка на виїзд з центрів колективного проживання (півроку підтримки) та низка заходів, що сприятимуть їхній інтеграції та побудові життя в Польщі. Це, зокрема, включає індивідуальне кар’єрне консультування та допомогу в пошуку роботи, курси польської мови, професійні курси, допомогу як записати дитину до школи, отримати довідку про інвалідність, записатися до лікаря тощо, а також культурно-інтеграційні заходи.

Проєкт реалізовуватиметься до 31 березня 2026 року. Наразі розробляється детальний регламент для бенефіціарів, що визначатиме правила набору та користування підтримкою. Незабаром він буде опублікований на сайтах виконавців проекту — Польський Червоний Хрест та Фундація Польський Центр Міжнародної Допомоги (PCPM).

Умовою участі в проєкті для громадян України є наявність номера PESEL зі статусом UKR та проживання у центрі колективного проживання.


Джерело