Новий пункт пропуску між Польщею та Україною …

Новий пункт пропуску між Польщею та Україною ...

Фото ілюстративне https://dpsu.gov.ua

Пункт пропуску “Нижанковичі-Мальховіце” на польсько-українському кордоні відкриють до кінця 2022 року.

Новий пункт пропуску між Польщею та Україною ...

Новий пункт пропуску між Польщею та Україною ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на kmu.gov.ua, вже завершуються роботи з облаштування дороги, яка веде до нового пункту пропуску “Нижанковичі – Мальховіце”. Цей пункт передбачатиме рух легкових автомобілів та вантажівок із загальною масою до 3,5 тонн. Спершу буде дозволено перетин кордону порожнім вантажівкам, а згодом пункт пропуску буде діяти для інших транспортних засобів та для пішоходів.

“Уже до кінця року плануємо відкрити проїзд для порожніх вантажівок новим пунктом пропуску «Нижанковичі – Мальховіце». Цей проект був фактично замороженим із 2007 року. Згодом разом із польськими колегами плануємо відкрити його для всіх видів автотранспорту та пішоходів”, — йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури України.

Очікується, що новий пункт пропуску дозволить суттєво розвантажити існуючі пункти та прискорити вантажну та пасажирську логістику на українсько-польському кордоні. На сьогодні будівництво пункту пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” фактично завершене, залишається тільки облаштувати дорожню та допоміжну інфраструктуру.

Новий пункт пропуску “Нижанковичі-Мальховіце” матиме наступну інфраструктуру:

— приміщення реєстрації автобусів із зонами контролю на виїзді та в’їзді; 
-️ приміщення поглибленого огляду транспорту з польської та української сторони;
— зона для рентген-сканування автомобілів; 
— ️по 5 кабін прикордонного контролю у напрямку виїзду з Польщі та в’їзду;️приміщення TAX FREE;
— громадські туалети по обидвох боках кордону з комерційними приміщеннями; 
— приміщення для службових собак; 
— ️склад небезпечних матеріалів; 
— пости в’їзду з польської та української сторони; 
— службова стоянка на 106 автомобілів. 

На території пропускного пункту також будуть розташовані інші технічні конструкції, необхідні для повноцінного функціонування об’єкта (зони для зберігання твердих та рідких відходів, каналізація, освітлення і т.д.).

Нагадаємо, крім автомобільного пункту пропуску, в “Нижанковичі-Мальховіце” планують також модернізувати залізничну колію, щоб запустити звідти потяги до Перемишля. Протяжність колії – 23 кілометри. Польська сторона раніше виділила 40 мільйонів злотих на свою частину залізниці, протяжністю 7 кілометрів.
Джерело