Одноденні виїзди біженок України до Польщі за …

Одноденні виїзди біженок України до Польщі за ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Останнім часом Інтернет заполонили фейкові новини щодо соцвиплат біженцям з України в Польщі. Зокрема, про так звані одноденні тури-поїздки виключно для отримання виплат від ZUS.

Одноденні виїзди біженок України до Польщі за ...

Одноденні виїзди біженок України до Польщі за ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з пoсиланням на businessinsider.com.pl, речник польського ZUS Павел Жебровський зазначає, що зараз спостерігається збільшення фальшивих інформаційних вкидів про виплати допомог громадянами України. Більше того, ZUS очікує, що найближчими тижнями таких фейків може бути ще більше. 

Одним із таких фейків є, наприклад, фото оголошення українською мовою, де йдеться про організовані поїздки до Польщі за виплатами. У Польщі зазначають, що часто авторами таких дописів є акаунти в соцмережах відверто антиукраїнського характеру. Насправді, про жоден одноденний туризм для отримання виплат у Польщі не може бути й мови, бо ZUS має інструменти для перевірки того, чи громадяни України мають на них право.

Одноденні виїзди біженок України до Польщі за ...

“ZUS не виплачуватиме кошти громадянам України, які приїхали до Польщі на один день. Але така неправдива інформація поширюється в Інтернеті. ZUS перевіряє легальне перебування громадян України в Польщі як на етапі надання допомоги, так і в будь-який час протягом періоду дії допомоги. Крім того, ZUS має законодавчий обов’язок затримати виплату допомоги по догляду за дитиною для біженця з України одразу після їхнього виїзду з Польщі. При цьому установа використовує базу даних Прикордонної служби”, — додає речник ZUS.

Те, що “одноденний туризм” для отримання українцями виплат у Польщі є фейковою новиною, повідомляє також Мінсім’ї та соціальної політики.

“Біженці, які залишають Польщу навіть на 1 день, коли повертаються, повинні виконати низку важливих формальностей. Право на допомогу по вагітності та пологах і допомогу по безробіттю мають тільки особи, які раніше працювали в Польщі”, — написала в соцмережі X (Twitter) Барбара Соха, заступниця міністра сім’ї та соціального захисту Польщі.

Нагадаємо, офіс польського омбудсмена звернувся до керівника ZUS через припинення виплат біженцям з України соцдопомог після втрати ними статусу UKR. Офіс омбудсмена в Польщі апелює до ZUS через втрату біженцями з України виплат на дітей
Джерело