Одурманив 5-х соколів, зв’язав їх і запхав у …

Одурманив 5-х соколів, зв’язав їх і запхав у ...

Один з вилучених птахів Krajowa Administracja Skarbowa

У Польщі співробітники митно-податкової адміністрації запобігли контрабанді 5-х живих соколів, які належать до виду, що охороняється через загрозу зникнення.

Одурманив 5-х соколів, зв’язав їх і запхав у ...

Одурманив 5-х соколів, зв’язав їх і запхав у ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на твітер Krajowej Administracji Skarbowej, під час перевірки на польсько-українському прикордонному пункті в Медиці (Підкарпатське воєводство) виявили контрабандиста – 57-річного українця, який автомобілем перевозив живих соколів з України до Польщі. Умови, які чоловік створив для них, були жахливими – із зав’язаними крильми, кігтями та дзьобами птахів перевозили в багажнику, до того ж їх одурманили снодійним, щоб ті лежали тихо і не виказали себе. Птахи належать до виду сапсана (Falco peregrinus, підвид calidus), що охороняється Вашингтонською конвенцією CITES. Ці соколи зустрічаються у Фінляндії та Норвегії і мігрують над Україною, поблизу Одеси. 

Один з контрабандних соколів – самець приблизно 2-річного віку, інші 4 – самки віком до 1 року. Ціна на чорному ринку таких птахів сягає навіть кількох сотень тисяч злотих. Вилучені птахи не були приручені – швидше всього, їх лише нещодавно виловили з природного середовища існування. 

Соколів віддали до центру реабілітації тварин, де вони перебуватимуть до рішення суду. Контрабандиста з України затримали. Його звинувачують у жорстокому поводженні з тваринами.

Нагадаємо, нещодавно співробітники Люблінської поштової митниці під час перевірки посилки з України виявили в упаковці три старовинні мечі. Вони виявилися археологічними артефактами з розкопок. 

Два з них – мечі типу «акінак», зроблені із заліза та були характерними для скіфської культури. Період створення мечів датується VII-V століттям до нашої ери. На даний час в польських колекціях знаходяться не більше 10 таких артефактів. Третій меч – сарматського типу. Створення цієї зброї відноситься до періоду з рубежу IV/III століття до нашої ери до IV століття нашої ери. 

Ринкова вартість припинених розкопок була оцінена в 6 тис зл. У Польщі перехопили посилку з України, яка містила речі понад двотисячної давнини
Джерело