Офіційно! З 1 квітня 2023 окремі біженці з України в …

Офіційно! З 1 квітня 2023 окремі біженці з України в ...

Фото ілюстративне screenshot/sejm.gov.pl

З 1 квітня 2023 року деякі категорії біженців з України в Польщі зможуть подавати заяви на отримання карт тимчасового побиту. Це передбачено в новому законі, який президент Польщі Анджей Дуда підписав 23 січня.

Офіційно! З 1 квітня 2023 окремі біженці з України в ...

Офіційно! З 1 квітня 2023 окремі біженці з України в ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl, новий закон чітко визначає категорії біженців з України, які зможуть подаватися на карти тимчасового побиту. Це ті, хто: 

— офіційно працевлаштовані/працевлаштуються в Польщі,  
— виконуватимуть тут висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, айтішники і т.д), 
— відкриють чи вже відкрили підприємницьку діяльність.

Закон також визначає, що для отримання карти тимчасового побиту біженцям достатньо буде подати лише заяву та супроводжуючі документи. На відбитки пальців їх не викликатимуть, оскільки ті братимуть з реєстру PESEL. Відтак це має дещо прискорити процедуру отримання рішення. Тільки в особливих випадках заявників можуть викликати на особистий візит до уженду воєвудського.

Ще одна зміна передбачає, що українці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, не зможуть отримати карти побиту в спрощеному порядку, як це передбачалося раніше. Норма, яка передбачала можливість подаватися на карту побиту через 9 місяців з дня в’їзду до Польщі, скасована!

Детальніше про інші зміни для біженців з України в Польщі читайте за посиланням нижче:

Зміни до спецзакону про допомогу біженцям з України в Польщі підписані! Роз’яснюємо нововведення
Джерело