Медогляд для отримання водійського посвідчення в …

Медогляд для отримання водійського посвідчення в ...

Однією з умов отримання водійських прав у будь-якій країні є результат медичного огляду, який засвідчує фізичну придатність людини до керування транспортом. Польща – не виняток.

Медогляд для отримання водійського посвідчення в ...

Медогляд для отримання водійського посвідчення в ...

Купити рекламу » Yavp.pl роз’яснює, які медичні обстеження потрібні майбутнім водіям, де записатися на них, скільки вони коштують та які протипоказання можуть бути до отримання водійських прав.

Які обстеження необхідні?

Право на складення висновку про стан здоров’я майбутнього водія має лише лікар, який має ліцензію від воєводи. Медик перевіряє, чи не страждає людина на такі захворювання:

— діабет,
— психічні розлади,
— епілепсія або інші захворювання нервової системи,
— алко- або наркозалежність,
— хвороби очей,
— розлади слуху,
— захворювання дихальної та серцево-судинної систем,
— ниркова недостатність
— порушення роботи органів руху і рівноваги.

Після обстеження лікар видає довідку про здатність пацієнта керувати транспортним засобом, а при незначних проблемах зі здоров’ям, наприклад, дефектах зору, проставляє в документі певні обмеження, прописані спеціальними кодами. В основому, це вимога до водія носити контактні лінзи для коригування зору під час водіння.

У разі виявлення більш серйозних проблем зі здоров’ям лікар може дати направлення на обстеження до вузького спеціаліста. Поки вони не будуть виконані, подати заяву на отримання водійських прав буде неможливо.

Де пройти медогляд для отримання водійських прав?

Це можна зробити в будь-якій медичній установі за вибором потенційного водія, яка надає таку послугу, а не лише в тій, яку порадить автошкола. Однак зазвичай такі медогляди організовуються в окремих підрозділах автошкіл, що є великою зручністю для слухачів курсів.

Скільки коштує медичний огляд для отримання водійських прав?

Не більше 200 злотих. Іноді в автошколах вартість медогляду входить у вартість навчання, тому при виборі автошколи на це варто звернути увагу.

Які захворювання виключають право водіння?

Щоб отримати водійські права, не обов’язково мати ідеальне здоров’я. У більшості випадків люди з різними захворюваннями можуть отримати цей документ, якщо вони регулярно відвідують спеціаліста та проходять лікування. Однак є й захворювання, які позбавляють кандидата у праві водіння, щоб не наражати на небезпеку як самого водія, так і інших учасників дорожнього руху.

Розрізняють дві групи водіїв. До першої належать водії з правами категорій A, A1, A2, AM, B, B1, E, а до другої – з категоріями C, CE, C1, C1E, D, D1, DE, D1E. Кожен з них має різні вимоги до стану здоров’я водія.

Дуже серйозні вади зору можуть бути повним протипоказанням для керування автомобілями та іншими транспортними засобами. При цьому майбутні професійні водії підлягають особливо ретельній перевірці. Те ж саме стосується й органів слуху. Якщо в першій групі навіть повна втрата слуху не є протипоказанням, то в другій – це дискваліфікуючий фактор.

Однією з хвороб, яка може позбавити людину права сідати за кермо, є епілепсія. Шанси отримати довідку від лікаря про придатність є лише тих, у кого є документ про відсутність епілептичних нападів за останні 2 роки. Також серйозними протипоказаннями можуть бути психічні захворювання та розлади. Якщо вони вплинуть на сприйняття дорожньої ситуації, поведінку за кермом і швидкість реакції водія, то права такій людині не отримати.

Якщо у людини діагностована алкогольна залежність, то лікар вимагатиме підтвердження утримання від споживання алкоголю не менше 1 року та регулярних зустрічей з терапевтом.
Джерело