У Польщі українці врятували її близнят, які могли …

У Польщі українці врятували її близнят, які могли ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Польські лікарі з Інституту Centrum Zdrowia Matki Polki в Лодзі врятували життя близнюкам, матір яких ще вагітною втекла від війни в Україні та опинилася в Польщі. Тут їй діагностували серйозну патологію вагітності.

У Польщі українці врятували її близнят, які могли ...

У Польщі українці врятували її близнят, які могли ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на РАР, 26-річна громадянка України Катерина виїхала з окупованого міста Волноваха Донецької області. Деякий час жінка, її мати, 4-річна дочка та 10-річна сестра були внутрішніми переселенцями. Коли лікарі підтвердили вагітність Катерини, воєнні дії перейшли в активну фазу й за місцем перебування родини, тож вони вирішили виїхати за кордон. Після невдалої спроби тимчасового прихистку в Німеччині вони переїхали до Польщі в місто Суленцин Любуського воєводства та опинилися в осередку для біженців.

Коли Катерина звернулася до гінеколога за місцем перебування, стан її вагітності неабияк стурбував лікаря. Він направив вагітну до Єлені Гури, де в неї запідозрили складну патологію вагітності — синдром переливання крові між близнюками (TTTS). Цей стан загрожував здоров’ю та життю ще ненароджених дітей, оскільки цей ніагноз неминуче призводить до викидня. Фахівці з Єлені Гури у свою чергу звернулися до керівника Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu w łódzkim ICZMP Пьотра Качмарека. Вагітну перевели у Лодзь.

Там лікарі зробили дві операції для лікування вказаної патології. Вони були не з простих, оскільки будь-яка помилка могла завершитися загибелюю мінімум одного з плодів. Вже незабаром на світ з’явилися двоє хлопчиків. Вони важили приблизно по 900 грамів, тож деяких час ними опікувалися у відділенні інтенсивної терапії для недоношених. 

Завдяки фонду «Mam Serce», перебування українки та її немовлят у лікарні було для неї повністю безкоштовним. Небайдужі люди допомагали також необхідними речами для родини.

Незабаром новонароджених випишуть із лікувального закладу. На думку породіллі, в Україні в неї не було б шансів на щасливе завершення її вагітності, тож вона дуже вдячна польським лікарям та всім небайдужим.
Джерело