У Польщі заговорили про “зимових” біженців з …

1

У Польщі заговорили про “зимових” біженців з ...

Кордон з Польщею screenshot/rzeszow.tvp.pl

Польща готується до можливої нової хвилі біженців з України взимку.

У Польщі заговорили про “зимових” біженців з ...

У Польщі заговорили про “зимових” біженців з ...

Купити рекламу » Про це під час Економічного форуму в місті Карпач (Нижньосілезьке воєводство) повідомив віцеміністр МВС Польщі та уповноважений уряду в справах біженців з України Павел Шефернакер.

За його словами, війна призводить до того, що в будинках українців взимку може не бути тепла, через це частина людей буде залишати країну.

“Вже зараз на моє доручення воєвода Підкарпатського воєводства (Ева Леніарт — ред.) провела розмову з керівником адміністрації Львівської області. Йшлося про внутрішньо переміщених осіб, яких на Львівщині близько півмільйона. Зараз Польща й інші країни ЄС співпрацюють з Україною, аби забезпечити їх усім необхідним, зрозуміти, якою повинна бути допомога протягом найближчих місяців, щоб якнайбільше цих внутрішньопереміщених осіб лишилося в Україні й вони не мусили втікати до Польщі та інших країн ЄС, аби пережити зиму”, — сказав Шефернакер.

При цьому урядовець зазначив, що, можливо, великого напливу до Польщі нових біженців з України вже не буде. 

“Я хотів би чітко підкреслити, що зараз немає передумов, аби очікувати нової великої кількості біженців з України.  Проте в нинішній ситуації ми все одно повинні бути приготовані, тому ведемо перемовини з нашими партнерами, провели анкетування серед біженців у Польщі, аби в найближчі тижні вживати нових заходів”, — додав Павел Шефернакер.

Нагадаємо, багато українців у Польщі успішно інтегрувалися в суспільство та знайшли ресурс для свого утримання, однак є й ті, хто планує повертатися додому, не зважаючи на наближення зими та невідомі перспективи. Про це свідчать дані аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, який провів опитування серед 1400 громадян України в Польщі. Так, кожен п’ятий українець (майже 22%), який прибув до Польщі після початку воєнних дій в Україні 24 лютого, заявив про намір повернутися додому найближчі 3 місяці. Ще 35% планують залишитися у Польщі принаймні на 1 рік, 25,6% хочуть повернутися додому після закінчення війни, а 17% не мають у планах повернення в Україну.
Джерело