З 21 вересня в Польщі змінилися правила для …

1

З 21 вересня в Польщі змінилися правила для ...

Фото ілюстративне Yavp.pl

З 21 вересня набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху в Польщі. Відповідно до них для пішоходів з’явилося нове поняття — «пропонований перехід”.

З 21 вересня в Польщі змінилися правила для ...

З 21 вересня в Польщі змінилися правила для ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl, одна із внесених змін до ПДР передбачає, що статус доріжки для велосипедистів буде подібний до дороги чи колії. Це означає, що переходити її пішоходам можна буде лише у визначених для цього місцях. 

Раніше не було чітких вказівок щодо переходу велосипедної доріжки пішоходами, тому деякі вважали її частиною тротуару. Тепер же, якщо хтось переходитиме велодоріжку поза визначеним місцем (переходом), то йому загрожуватиме штраф у розмірі 50 злотих. Крім того, під час переходу велодоріжки пішоходам заборонятиметься користуватися телефоном, тобто так само як і у випадку переходу автомобільної дороги.

“Пішохід, який виходить на дорогу, велосипедну доріжку чи залізничну колію або переходить їх, зобов’язаний бути особливо обережним і користуватися пішохідним переходом”, — так звучить нова редакція одного з правил для пішоходів у ПДР.

Однак внесені зміни не означатимуть, що на велодоріжках у Польщі масово почнуть наносити пішохідні переходи. У ПДР з’явилося нове поняття — «пропонований перехід». Це — не позначене, проте технічно пристосоване місце для переходу через дорогу, велосипедну доріжку чи залізничну колію. Відповідно пішоходи з 21 вересня мають право переходити дорогу/велодоріжку поза офіційними і позначеними переходами.  Щоправда, є два важливі нюанси: перший —  таке місце («пропонований перехід») має бути не ближче, ніж за 100 метрів від “зебри”. Інакше загрожуватиме штраф. Другий — пішоходи не матимуть першочергово права на “пропонованих переходах”, відтак повинні будуть спочатку пропустити автомобілі чи велосипедистів і лише тоді починати рух. І ще одне, на “пропонованих переходах” заборонятиметься сповільнювати рух або починати бігти!

Висновки з усього цього дуже прості: з 21 вересня 2022 року переходити велосипедні доріжки треба з підвищеною обережністю: або по переходу, або за мінімум 100 м до нього, якщо ви точно можете перейти на іншу сторону.
Джерело