Польща відзначає «Боже Тіло»: чому це свято …

Польща відзначає "Боже Тіло": чому це свято ...

У Римо-католицькій церкві торжество Тіла і Крові Христових відзначається щорічно в четвер після Трійці. Цього року свято припало на 30 травня. style=»display:block» data-ad-client=»ca-pub-0733954744562665″ data-ad-slot=»2706922141″ data-ad-format=»auto» data-full-width-responsive=»true»>

Польща відзначає "Боже Тіло": чому це свято ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl , це свято в Польщі має дуже давню традицію, яка корінням сягає далекого XIII століття і має глибокий релігійний символізм.

Святкування Тіла Божого пов’язано з встановленням Євхаристії Ісусом Христом (Святе Причастя) — таїнства, під час якого віряни куштують хліб, що символізує Тіло, та вино, яке символізує кров Ісуса Христа. Таїнство Євхаристії було встановлено Христом на Таємній вечері. В Українській греко-католицькій церкві воно зветься Святом Пресвятої Євхаристії.

За визначенням Вікіпедії, Євхаристія (шанування, честь, повага) в різних течіях християнства тлумачиться як таїнство, обряд. Полягає він в освяченні хліба і вина в особливий спосіб та подальшому їх вживанні. Згідно з апостолом Павлом, при цьому християни долучаються до Тіла і Крові Ісуса Христа. Євхаристія, згідно віровченню історичних церков, дає можливість християнину з’єднатися з Богом у Христі.

Боже Тіло є святковим і вихідним днем у Польщі. Чи потрібно йти до церкви в цей день? Згідно з канонічним правом — так, тому що це одне з найважливіших в костелі свят. Нездатність брати участь у Службі Божій під час Божого тіла — це гріх.

Таїнство причащання віруючі розглядають як священний дар, залишений Христом церкві під час останньої вечері. Святе Причастя символізує собою участь християн в жертві Христа, що допомагає уподібнитися Сину Божому. Цього дня влаштовуються святкові ходи (процесії). Будинки вздовж доріг, якими рухається процесія, прикрашають квітами і прапорами, на підвіконнях залишають ікони і запалені свічки.

Виходячи на вулиці цього дня, католики публічно демонструють свою віру в реальну присутність Бога в Євхаристії. По закінченню меси формується процесія, попереду якої йде церковник, тримаючи в руках накриту балдахіном Дароносицю — все це називається «Монстранція» (від лат. Monstrare — показувати, демонструвати). Несе він і Тіло Христове: зовні воно виглядає як білий, плаский, круглої форми шматочок прісного хліба. На вулиці під відкритим небом споруджуються чотири вівтаря, прикрашені зеленими гілочками берези і квітами. Їх ще називають чотири престоли, біля них хода зупиняється і читає перші глави Євангелія по черзі від Матвія, Марка, Луки та Іоанна.

Також присутня мальовнича традиція, яку часто можна спостерігати і на весіллях — дівчатка в білих сукнях розсипають з кошиків пелюстки троянд перед процесією.
Підписуйтеся на нашу сторінку у Фейсбуціhttps://www.facebook.com/yavpl/
Джерело