Польське місто отримає 46 млн зл на інтеграцію дітей …

1

Польське місто отримає 46 млн зл на інтеграцію дітей ...

Фото ілюстративне fotolia.com

Дитячий фонд ООН (UNICEF) виділив місту Катовіце 46 млн зл для серії інтеграційних заходів для польсько-української громади. style=»display:block» data-ad-client=»ca-pub-0733954744562665″ data-ad-slot=»2706922141″ data-ad-format=»auto» data-full-width-responsive=»true»>

Польське місто отримає 46 млн зл на інтеграцію дітей ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на pap-mediaroom.pl, програма підтримки базується на шести основах – захист дітей, здоров’я, гігієна та харчування, освіта, розвиток та зацікавлення молоді, соціальна політика та ранній розвиток дітей. 

Передбачається, зокрема, організація міжкультурної діяльності інтеграційного характеру, створення дитячих зон в закладах соціального захисту населення, створення додаткових 13 відділень міського дистадка, а також психологічна та психосоціальна підтримка. Крім того, місто організує інтеграційні пікніки, заходи для дітей та дорослих, майстер-класи. Також передбачені кошти на конкретні інвестиції.

Окремий акцент буде зроблено в напрямку освіти, адже у садочках та школах Катовіце навчається 2,6 тисячі дітей з України. На кошти ООН їх разом з батьками навчатимуть польської мови, також учнів охоплять заходами для інтеграції молоді, а школи, в яких навчаються українські діти, додатково дообладнають спортивним та комп’ютерним обладнанням, а також «рожевими скриньками» (проєкт, який спрямований на безкоштовний доступ до жіночих засобів гігієни в публічних місцях, у тому числі і в навчальних закладах). У школах також розширять програму з гри у шахи та занять у рамках Akcji Lato та Akcji Zima.

Реалізацією проєкту займатимуться міські департаменти, які відповідають за освіту, спорт, соціальну політику, міські будинки культури, навчальні заклади, бібліотека та центр культури Katowice Miasto Ogrodów. Частину заходів здійснюватимуть неурядові організації.

На сьогодні в Катовіце перебувають від 20 до 30 тисяч біженців з України, у піковий момент їх було 90 тисяч. На допомогу цим людям витрачено 44 мільйони злотих з міського, державного бюджетів, Верхньосілезької агломерації та благодійних коштів.


Джерело