Правова допомога й не тільки: нові безкоштовні …

Правова допомога й не тільки: нові безкоштовні ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Куявсько-Поморське воєводство запустило інформаційно-консультаційні пункти для громадян України та для людей іншого громадянства, які в’їхали на територію Польщі з України після 24 лютого 2022 року.  Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на bydgoszcz.tvp.pl, в цих пунктах буде інформація про необхідні формальності та можливість отримання допомоги. 

Безкоштовні юридичні консультації та правова допомога включатиме базові та спеціалізовані юридичні консультації у сфері з:  

— легалізації проживання та адміністративних процедур; 
— сімейного та спадкового права; 
— трудового права включно з юридичним супроводом у контактах з роботодавцями; 
— цивільного та кримінального права; 
— комплексного юридичного обслуговування у випадках дискримінації та мови ворожнечі.  

Пункти створено в рамках проєкту “Działania Wojewody Kujawsko — Pomorskiego na rzecz uchodźców z Ukrainy”, співфінансованого з Національної програми Фонду притулку, міграції та інтеграції (“Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji”). 

Адреси інфоцентрів:  

— Іновроцлав (Inowrocław) — вул. Królowej Jadwigi 20, кімната № 2, 
— Жнін (Żnin) — ul. Gnieznieńska 7, кімната № 43, 
— Свеце (Świecie) — ul. Mickiewicza 18/2, 
— Накло-над-Нотецем (Nakło nad Notecią) — ul. Jackowskiego 4/8.11.  

Пункти працюватимуть з понеділка по п’ятницю, з 7:00 до 15:00.  

Нагадаємо, 23 березня у Гожуві Великопольському відкрили Центр Мігранта, де українці знайдуть різноманітну допомогу. Там громадяни України зможуть отримати безкоштовні консультації щодо карт побиту, набуття громадянства, реєстрації новонароджених дітей чи взяття шлюбу в Польщі.  

Працівники Центру також надаватимуть консультації щодо дитячих садків і шкіл, виплати допомог на дітей “500+” і “300+”, отримання дофінансування на оплату ясел, отримання інших соцдопомог або номера PESEL, щодо медичного обслуговування і т.д. Крім того, українці, які проживають в Гожуві Великопольському, зможуть отримати в новій установі допомогу у визнанні професійної кваліфікації, присяжних перекладах, легальному працевлаштуванні та написанні резюме. Також буде юридична та психологічна допомога. 

Центр Мігранта розташований за адресою вул. Kosynierów Gdyńskich 54.
Джерело