Що у Павлограді скаже Марія Іванівна про опалення у Швеції?

Що у Павлограді скаже Марія Іванівна про опалення у Швеції?

Що буде далі з цінами на газ для населення, через 2-3 роки, – нікому не відомо. Ціни на електрику теж не стоятимуть на місці. Але на сьогоднішній день власники квартир, з електроопаленням, платять у 3 раза менше за обігрів свого житла, ніж ті, хто підключений до центрального опалення.

Гроші вказують на те, що необхідно перейти на електроопалення і навіки століть позабути про газ. Але не все так просто. У Павлограді вже близько 30% квартир мають автономне опалення. А подальший перехід, в індивідуальному порядку, на електроопалення в місті заборонено, тому що це веде до розбалансування центральної системи опалення та зростання вартості гигакалорії.

Яке опалення вигідніше автономе чи централізоване? – на це питання мешканці Павлограда повинні будуть відповісти найближчим часом. Це питання бачення.

Посилаючись на досвід Швеції, міський голова Павлограда Анатолій Вершина заявив, що на позачерговому засіданні виконкому, що на його думку, місто має опалюватися централізовано. З погляду економіки так вигідніше.

Централізоване опалення ефективніше за автономне. А місту вже сьогодні потрібно приймати рішення про те, як найближчим часом обігрівати багатоквартирні будинки.

Потрібно вирішити, у що місту необхідно вкладати гроші, з урахуванням того, що на сьогоднішній день для переходу на електроопалення електричних потужностей місту не вистачає, а «Павлоградтеплоенерго» терміново потрібно модернізувати.

– Щоб Павлограду перейти на електричне опалення, треба близько 150 мегават. У місті треба збудувати 5 підстанцій. Пройде мінімум 5-7 років, поки енергопостачальні компанії розроблять інвестпрограму, проєкт відведення землі, закуплять обладнання, – повідомив міський голова.

Громада повинна розуміти, куди ми йдемо. Централізоване опалення ефективніше. Але якщо люди скажуть, що хочуть перейти на електроопалення, – вони мають на це право, – повідомив міський голова.

Але чи зможемо ми застосувати досвід Швеції, щоб знизити втрати тепла в мережі з 30% до 5%? Скільки грошей на це потрібно? І де ці гроші взяти?

Що скаже у Павлограді Марія Іванівна щодо опалення у Швеції, якщо самостійно платити за тепло вона сьогодні не може?

Источник