Симптоми розростання кандиди та профілактика

Кандида настільки підступна, що іноді вона може жити в нас, не подаючи ознак, начебто присипляючи нашу пильність. Тут варто звернути увагу на супутні симптоми.

Симптоми розростання кандиди та профілактика

Профілактика кандидозу

Однією з таких ознак є потяг до солодкого. Також часто присутній свербіж (не тільки на шкірі, а й на слизових), іноді свербіж загострюється якраз на тлі прийому солодкого.

Лупа, лущення шкіри голови, плями – все це говорить про кандиду. Язик покривається нальотом білого кольору, набряклість, здуття, метеоризм, та й відома всім молочниця.

Враховуючи велику кількість і різноманітність симптомів, підхід до лікування теж повинен бути системним, комплексним. Вилікувати одне без іншого не вдасться. Інакше ефект не буде стійким.

Стримувати зростання грибів допоможе здорова мікрофлора кишківника. Звідки їй взятися? Допоможуть пробіотики, щоб вони затрималися в кишечнику, їх треба підтримати пребіотиками, клітковиною, здоровою, корисною їжею.

При вагінальному кандидозі незамінні свічки із пробіотиками. Але тут важливими є рекомендації гінеколога для конкретного випадку.

Працюємо загалом над імунітетом. Міцна імунна система сама дасть бій грибкам усередині організму. Тому, якщо імунітет на межі, пити протигрибкові засоби просто марно. Вони не дадуть очікуваного ефекту. І як тільки ви перестанете їх вживати, кандида знову повернеться.

Джерело