Скільки поляків за те, щоб українці залишилися в …

Скільки поляків за те, щоб українці залишилися в ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

В Ополі провели опитування серед поляків, яке свідчить про їхні настрої щодо допомоги біженцям з України та перспективи їхнього перебування в Польщі. style=»display:block» data-ad-client=»ca-pub-0733954744562665″ data-ad-slot=»2706922141″ data-ad-format=»auto» data-full-width-responsive=»true»>

Скільки поляків за те, щоб українці залишилися в ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на nto.pl, опитування проводила дослідницька компанія Openfield з Ополе серед 1774 жителів Польщі. Результати свідчать про те, що приблизно кожен четвертий поляк (близько 41%) не проти, щоб українці залишилися тут навіть після закінчення війни. Водночас, 38% висловилися проти цього і близько 20% не мають конкретики у цьому питанні.

Кожен третій поляк (34%) побоюється здавати в оренду житло біженцям з України, а 55% опитаних вважають, що державна підтримка українців у Польщі перевищує рівень допомоги для них самих.

Понад 40% поляків погодилися з думкою про те, що здатні підтримувати українців, не зважаючи на всі можливі незручності чи непорозуміння. Ще стільки ж опитаних вважають ситуацію уроком толерантності, до якої долучилася ще й користь від українців у подоланні наслідків економічної кризи.

Приблизно кожен третій респондент вважає, що завдяки біженцям з України польське суспільство культурно збагатиться, а роль Польщі на міжнародній арені посилиться. Лише 15% респондентів не бачать позитивних моментів у прийнятті біженців з України.

Нагадаємо, нещодавно газета «Gazeta Polska Codziennie» провела дослідження динаміки настроїв поляків щодо допомоги біженцям з України від початку війни й до сьогодні. У Польщі дослідили, чи тут досі хочуть допомагати біженцям з України
Джерело