“Їм порадили не їхати”: цього року в Умані немає жодного хасида з росії


			      	
			      	 “Їм порадили не їхати”: цього року в Умані немає жодного хасида з росії

В Умані триває підготовка до іудейського Нового року. Заходи безпеки більш серйозні, ніж попередні рази. Особливу увагу правоохоронні органи приділяють вірянам, які з часу повномасштабного вторгнення бували в росії. Самі хасиди-росіяни цьогоріч їхати не наважилися.

На кілька діб уманчанам ще буде заборонено пересуватися по прилеглій до району паломництва вулиці. В самому кварталі необхідно мати перепустки.

«Перепустки треба тільки в районі паломництва, — розповідає для «Про все» речниця поліції Черкащини Зоя Вовк. —  Або туди можна пройти, якщо є прописка. В’їзд обмежили тільки однією вулицею, де заїжджають автобуси з паломниками. Такі незручності ще триватимуть 2-3 дні, поки триває перевірка новоприбулих. Потім місцеві жителі зможуть знову вільно пересуватися».

У хасидів шукають алкоголь, наркотики, зброю та інші заборонені предмети.

«Поки явних порушень немає, — запевняє речниця. — Комендантської години хасиди ретельно дотримуються. Можливо, через те, що цього року приїжджають ті паломники, які дуже набожні».  


			      	
			      	 “Їм порадили не їхати”: цього року в Умані немає жодного хасида з росії

Іноді віряни приходять скаржитися на дії поліції до свої представників.

«До мене звертаються іноді, що правоохоронці їх дуже прискіпливо обшукували, — розповідає представник хасидів в Умані Хайм Хазін. – Та я пояснюю, що зараз війна і це заходи безпеки. 90 відсотків поліції – порядні професіонали. Трапляється, що у хасидів відбирають вино. Воно дуже слабке. Я б не робив такого. Я б розумів, якби вони везли горілку чи віскі. Та закон треба виконувати. Роботу правоохоронців  поважаю».

Жодного хасида з росії цього року немає в Умані. Не приїхали через острах за власну безпеку.

«Тих, наприклад, хто був по справах у Москві, серйозно перевіряють, — пояснює Хайм. – Ми повинні бути спокійними, що не пропустимо зрадника. Раніше росіяни-паломники завжди приїжджали на Рош га-Шана. Зараз розуміють, що не можна. Вони дуже хочуть. Телефонували дізнатися, що їм робити. Їм порадили не їхати».

Яка наразі кількість хасидів вже приїхала до Умані, невідомо. В цілях безпеки влада не буде розголошувати точних цифр.