Туристи (мандрівники, паломники), які перебувають на території Уманської громади, мають сплатити туристичний збір


			      	
			      	 Туристи (мандрівники, паломники), які перебувають на території Уманської громади, мають сплатити туристичний збір

Відповідно до рішення Уманської міської ради № 4-16/8 від 25 червня 2021 року про місцеві податки та збори платниками туристичного збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які перебувають на території Уманської міської територіальної громади Черкаської області та тимчасово розміщуються у місцях проживання, визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України.    

Ставка туристичного збору для іноземних туристівскладає 325 гривень за одну добу з однієї особи.

Туристи (мандрівники, паломники), які перебувають на території Уманської громади мають сплатити туристичний збір в будь-який із наведених нижче способів:

 • за місцем тимчасового проживання;
 • у спеціальних терміналах самообслуговування, які розміщенні за адресами: вул. Пушкіна,27 та навпроти будинку вул. Челюскінців, 6а;
 • скориставшись відповідним банером на головній сторінці сайту Уманської міської ради https://uman-rada.gov.ua/;
 • скориставшись прямим посиланням на форму для оплати https://tax.uman.ua

Кошти від сплати туристичного збору надходитимуть на рахунок Уманського комунального підприємства «Комунальник», яке за рішенням Уманської міської ради від 27.02.2019 року № 6.3-59/7 має статус податкового агента за справлянням туристичного збору в м. Умань.

Звертаємо Вашу увагу, з метою виявлення осіб, які ухиляються від сплати туристичного збору з 21 вересня 2022 року буде здійснюватися контроль сплати туристичного збору.

Водночас, повідомляємо, що відповідно до рішення Уманської міської ради від 18.04.2022 року № 4-36/8, тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, ставка збору для громадян України становить 0 відсотків.

У разі виникнення питань щодо сплати туристичногозбору звертайтесь за телефоном +38 097 394 49 42.

Джерело: Уманська міська рада.