В’їзд до Польщі біженцем без закордонного паспорта: …

В'їзд до Польщі біженцем без закордонного паспорта: ...

Фото ілюстративне fotolia.com

Серед біженців з України, дорослих та дітей, які прибули до Польщі є чимало таких, у кого не було закордонного паспорта. Чи пропустять назад прикордонники, якщо хтось вирішить повернутися на батьківщину? 

В'їзд до Польщі біженцем без закордонного паспорта: ...

В'їзд до Польщі біженцем без закордонного паспорта: ...

Купити рекламу » Консул України в Гданську Олександр Плодистий розповів Yavp.pl про те, чи потрібно біженцям, які в’їхали до Польщі без закордонного паспорта, робити посвідку для повернення в Україну.

“Зараз громадянин України може повернутися по тих документах, по яких прибув до Польщі. Відповідно, посвідку на повернення робити не треба. Єдиний виняток — діти. Тільки по свідоцтву про народження дитини прикордонники не пропускають. Потрібно або виготовити закордонний паспорт, або вписати дані про дитину до закордонного паспорта когось із батьків, або взяти довідку про громадянство. Ця довідка робиться в консульстві безкоштовно в порядку живої черги. Ця послуга надається одразу на місці, тобто другий раз приходити вже не треба”, ~ зазначив консул України в Гданську.

Також Олександр Плодистий в інтерв’ю для нашого порталу відповів на інші важливі запитання, які хвилюють українців у Польщі. Інтерв’ю з ним можна почитати за посиланнями нижче: Інтерв’ю з консулом України в Гданську, найважливіші питання (ЧАСТИНА 1) Інтерв’ю з консулом України в Гданську, найважливіші питання (ЧАСТИНА 2)
Джерело