У Польщі порахували, скільки ще можуть прийняти …

У Польщі порахували, скільки ще можуть прийняти ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Професор Мацей Дущик з Центру досліджень міграції Варшавського університету порахував, скільки Польща ще може прийняти біженців з України. 

У Польщі порахували, скільки ще можуть прийняти ...

У Польщі порахували, скільки ще можуть прийняти ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на money.pl, на думку професора, навіть якщо й станеться нова хвиля біженців з України, то вона вже не буде такою масштабною, як на початку війни. Мацей Дущик також наголосив, що й ситуація в Польщі вже інша, тому реалізувати нові форми фінансової підтримки поляків, які прийматимуть біженців, буде важко.

“Польща здатна прийняти на зиму ще близько 500 тисяч біженців. Якщо їх буде більше, ми не зможемо впоратися з ними самостійно. Тоді доведеться негайно просити солідарності європейських країн і переселяти українців в інші країни. Через труднощі з доступом до вугілля та інші проблеми, з якими ми стикаємося щодня, кількість біженців, яких ми можемо прийняти, дуже обмежена”, — наголосив Мацей Дущик у програмі «Newsroom» WP.

У той же час прикордонна служба Польщі повідомила, що приготувалася на випадок нової хвилі біженців з України. За словами прикордонників, які несуть службу в пункті пропуску в Медиці, а також представників органів місцевого самоврядування в Перемишлі, кожен громадянин України, який тікатиме від війни, може розраховувати на допомогу. З цією метою приготовано резервні місця для ночівлі, ліки, теплий одяг та продукти. 

Однак, за даними прикордонників, протягом останніх днів в пунктах пропуску, які відносяться до Бєщадського відділу прикордонної служби Польщі, не фіксувалося різкого збільшення осіб, які приїжджають до Польщі з України.
Джерело