У Польщі працівники все частіше скаржаться на …

1

У Польщі працівники все частіше скаржаться на ...

У Польщі працівники все частіше скаржаться на дискримінацію та мобінг fotolia.com

Останньому звіт Національної інспекції праці (PIP) за 2022 рік демонструє, що працівники в Польщі значно частіше почали скаржитися на роботодавців через, на їхню думку, дискримінацію та мобінг.

У Польщі працівники все частіше скаржаться на ...

У Польщі працівники все частіше скаржаться на ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, торік таких скарг до інспекції праці надійшло приблизно 3 тисячі, у 2021 році – 2,8 тисячі, а у 2020 році – 2,4 тисячі. Однак у PIP наголошують, що лише 8,6% з поданих у 2022 році скарг підтвердилися під час перевірок, проведених інспекторами праці. 

Звіт PIP показує, що скарги на дискримінацію на робочому місці найчастіше стосувалися нерівного ставлення при визначенні винагороди та інших переваг, що випливають із трудових відносин. Основною проблемою є диференціація заробітної плати працівників, які виконують однакову роботу та мають схожу кваліфікацію й досвід. Звинувачення в дискримінації висувалися також на етапі прийому на роботу, під час просування по службі та через доступ до навчання та підвищення професійної кваліфікації. 

Аналіз заяв про мобінг часто показував, що скарги працівників були некоректними. Найчастіше під цим терміном вони розуміли не зовсім культурну поведінку з боку співробітників чи керівників або одноразові неприємні ситуації. Лише в поодиноких випадках поведінка роботодавця (або інших осіб) могла кваліфікуватися як мобінг.

У PIP також наголошують, що під час перевірки підтвердити мобінг чи нерівне ставлення у працевлаштуванні дуже важко. В першу чергу, через те, що в зверненнях не вказується конкретна поведінка роботодавця, а лише узагальнені звинувачення. Ще одна причина — часто скарги подаються анонімно, а в таких ситуаціях зібрати якісь докази надзвичайно складно.
Джерело