У Польщі протягом дня одночасно демонтували 4 …

У Польщі протягом дня одночасно демонтували 4 ...

У Польщі демонтували 4 пам’ятники вдячності Червоній Армії https://ipn.gov.pl

У Польщі у четвер, 27 жовтня, одночасно демонтували 4 пам’ятники “вдячності Червоній Армії”.

У Польщі протягом дня одночасно демонтували 4 ...

У Польщі протягом дня одночасно демонтували 4 ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на ipn.gov.pl, демонтаж відбувався у населених пунктах Глубчице, Бичина (обидва — Опольське воєводство), Боболіце (Західнопоморське воєводство) та неподалік Сташова (Свєнтокшиське воєводство) й транслювався онлайн на сайті Інституту національної пам’яті (IPN) Польщі й у соцмережах його регіональних відділів.

Керівник Інституту Кароль Навроцький підкреслив, що демонтовані пам’ятники, які були встановлені по закінченню Другої світової війни, насправді були символом поневолення Польщі, а не її визволення.

“Це — символ системи, яка разом з Адольфом Гітлером розпочала Другу світову війну, а відтак найтрагічніший конфлікт у світовій історії. Символ системи, яка після 1945 року колонізувала половину Європи, включно з Польщею, в якій продовжувала вбивати польських героїв у кімнатах тортур, лісах і на вулицях. Символ системи, яка вбивала польських робітників і активістів антикомуністичної опозиції в різних регіонах Польщі в 1970-1980-х роках. І, нарешті, символ системи, яка все ще витає своїм духом у сьогоднішній російській федерації, яка несе відповідальність за смерть українців сьогодні, в 21 столітті”, — сказав Навроцький. 

Він також додав, що ці пам’ятники були також символом брехні, бо ніякої свободи для Польщі “совєти” не принесли. Замість цього лише ще одне поневолення.

“Визволення не могли нести ті, хто сам свободи не мав”, – наголосив керівник Інституту національної пам’яті Польщі.
Джерело