У Польщі скасували програму роздачі безплатних …

У Польщі скасували програму роздачі безплатних ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Польський уряд зупиняє програму безкоштовних ноутбуків для всіх учнів четвертих класів початкової школи.

У Польщі скасували програму роздачі безплатних ...

У Польщі скасували програму роздачі безплатних ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, причина – відсутність грошей. Про це повідомили міністр освіти Польщі Барбара Новацька та міністр цифровізації Кшиштоф Гавковський. 

Програму „Laptop dla ucznia”, яка передбачала видачу всім без винятку четвертокласникам нових ноутбуків, започаткував попередній уряд рік тому.  Продовжувати її не будуть. Нинішній міністр цифровізації Кшиштоф Гавковський повідомив Окружну прокуратуру у Варшаві про можливість вчинення злочину попередниками під час тендеру на закупівлю обладнання.

Цікаво, що не всі ноутбуки потрапили до дітей, як спочатку призначалося. Аж 10 тисяч із них… повернули на склади, бо відповідальні за реалізацію програми “прорахувалися”, замовивши значно більше обладнання, ніж було необхідно. Тепер новий уряд не знає, що робити з цими ноутбуками, бо закон не дозволяє передати їх тим, хто потребує їх дійсно потребує й використовувати в інших цілях, ніж для роздачі учням 4-х класів. 

Замість програми „Laptop dla ucznia” чинний польський уряд пообіцяв запровадити нову — “Цифровий учень”. Щоправда, її деталі наразі невідомі. Кажуть лише, що так само буде передбачена роздача обладнання для навчання, але не всім. 

Що стосується тих ноутбуків, які восени 2023 року отримали від держави четвертокласники, то в уряді запевнили, що не треба буде повертати їх назад у зв’язку зі скасуванням програми „Laptop dla ucznia”.
Джерело