У Польщі відклали старт будівництва житла для …

1

У Польщі відклали старт будівництва житла для ...

Фото ілюстративне fotolia.com

У Лодзі відтермінували старт реалізації проєкту з будівництва модульного житлового масиву для біженців з України.

У Польщі відклали старт будівництва житла для ...

У Польщі відклали старт будівництва житла для ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на polsatnews.pl, раніше лодзинська благодійна організація Caritas у співпраці з міською владою планувала побудувати житловий масив з 10 модульних будинків для біженців з України та безпритульних людей. Частину коштів для реалізації проєкту навіть перерахував Папа Римський Франциск.

Однак після того, як фінансування було знайдене, а муніципалітет виділив земельну ділянку, виникли труднощі з реалізацією проєкту через супротив жителів Лодзя. Навіть пропозиція іншої земельної ділянки ситуацію не владнала.

Основних моментів, з якими не згодні містяни, два. По-перше, люди вважають, що земельна ділянка, придбана організацією Caritas за 1% вартості, згодом буде перепродана з вигодою для цієї установи. По-друге, жителів Лодзя хвилює майбутнє сусідство з мешканцями модульного містечка. Місцеві не мають нічого проти біженців з України, однак остерігаються тих, хто буде мешкати там після виїзду українців з житла. Як раніше повідомляла мер Лодзі Ганна Здановська, у перспективі це житло планується використовувати для людей, які реабілітовуватимуться після бездомного способу життя.

Через незгоду містян на будівництво Caritas поки призупинив реалізацію проєкту, однак не відмовився від нього. В організації обіцяють шукати рішення, оптимальне для всіх.

Нагадаємо, лодзинська благодійна організація Caritas у співпраці з міською владою планувала побудувати житловий масив з 10 модульних будинків по 35 кв м кожен для біженців з України та безпритульних людей. Під будівництво виділили понад 2 га землі. Кожен будинок розрахований на 4 мешканці. Інвестори сподівалися, що заселення перших будинків стане можливим вже в IV кварталі 2022 року.

Для реалізації проєкту зібрали чималу суму. На рахунку Caritas у Лодзі вже є 1,2 мільйона злотих від громадського збору коштів. Будівництво 2-х будинків профінансував місцевий архієпископ Ґжеґож Рис із власних коштів. Частину коштів (30,5 тисячі доларів) для реалізації проєкту на рахунок Caritas перерахував Папа Римський Франциск.
Джерело