Українцям у Польщі доступна грошова компенсація …

1

Українцям у Польщі доступна грошова компенсація ...

Деяким громадянам України можна пройти процедуру нострифікації чи підтвердження українського диплому в Польщі за рахунок коштів польської держави.  Як пoвідoмляє Yavp.pl, на порталі praca.gov.pl окремі громадяни України можуть подавати заявки на отримання грошової компенсації для оплати послуг вищих навчальних закладів Польщі за процедуру нострифікації (визнання) або підтвердження диплому про освіту, виданого в Україні.

Зразок заяви доступний трьома мовами: польською, українською та англійською. Максимальна сума, яку може отримати заявник, складає 3 205 зл.

Подавати такі заяви на отримання грошової компенсації для визнання/підтвердження диплому можуть тільки ті громадяни України, які зареєстровані в ужендах праці, як безробітні або особи, які шукають роботу в Польщі. Кошти виплачуватимуть повітові уженди праці.

Заяви можна подавати як в паперовому, так і в електронному вигляді. Щоб скористатися онлайн варіантом, потрібно мати довірений профіль (Profil Zaufany).

У заявах потрібно буде вказати свої персональні дані, в тому числі номер PESEL або дані документу, що посвідчують особу, адресу проживання в Польщі, назву та місцезнаходження вишу, де відбуватиметься процедура визнання/підтвердження українського диплому, вартість цієї послуги. Також треба буде коротко аргументувати, чому потрібна фінансова підтримка від держави на оплату послуг вишу.

У першу чергу визнання/підтвердження диплому в Польщі потребують громадяни України, які здобули професії будівельника, медика, педагога.


Источник