З 1 липня 2024 податкова в Польщі стежить продавцями …

З 1 липня 2024 податкова в Польщі стежить продавцями ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

У Польщі з 1 липня 2024 року суттєво «закрутили гайки» тим, хто підторговує на OLX, Vinted і їм подібних платформах.

З 1 липня 2024 податкова в Польщі стежить продавцями ...

З 1 липня 2024 податкова в Польщі стежить продавцями ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, з 1 липня 2024 року в польських податковців з’явився дієвий інструмент моніторингу торгівлі на таких платформах як OLX, Allegro, Vinted чи навіть маркетплейс Facebook і т.д. З цієї дати набрав чинності закон, який зобов’язує онлайн-платформи надавати податковій інформацію про продавців. 

Нововведення є також реакцією на відповідну директиву ЄС (DAC7), яку Польща була зобов’язана імплементувати ще з 1 січня 2023 року, але лишалася єдиною країною, яка так і не зробила цього. Тепер же закон покладає на операторів цифрових платформ (маркетплейсів) обов’язок збирати та передавати до податкової адміністрації інформацію про продавців, які здійснили операції через ці платформи. Тобто продали там певну річ чи речі й отримали дохід від цього. Це ж стосується і тих, хто здавав подобово житло через, наприклад, Booking чи Airbnb.

Важливо, що зі звітності операторів цифрових платформ до податкової будуть виключені продавці, які здійснюватимуть менше 30 продажів протягом року й при цьому їхня загальна винагорода від таких продажів за рік не перевищуватиме еквівалент 2 000 євро. Тобто, якщо продати за рік на суму менше 2 тис євро й здіснити менше 30 продаж, то податкова не отримає інформацію про вас. Тож ті, хто продає щось лише час від часу, аби нічого не залежалося на домашніх полицях, можуть бути спокійними: санкції від податкової таким особам не загрожуватимуть.

Нове зобов’язання, накладене на онлайн-платформи, є відповіддю на те, що значна частина роздрібних продажів перемістилася в Інтернет, де зростає “сіра зона”. А це становить проблему для державного бюджету, оскільки суб’єкти, які торгують в Інтернеті, не платять податки. 

“Треба боротися з недобросовісною конкуренцією, яка є в Інтернеті. Стеження за онлайн-покупцями не буде. Йдеться лише про обов’язок звітувати про операції з продажу”, – ще раніше пояснили в Мінфіні Польщі.
Джерело