Зміни в Польщі з січня 2023 року: нові міста, нові …

Зміни в Польщі з січня 2023 року: нові міста, нові ...

Фото ілюстративне fotolia.com

Перший день 2023 року приніс кілька цікавих змін як для жителів Польщі, так і для низки населених пунктів.

Зміни в Польщі з січня 2023 року: нові міста, нові ...

Зміни в Польщі з січня 2023 року: нові міста, нові ...

Купити рекламу » Yavp.pl роз’яснює, які саме зміни відбулися, про які варто знати.

15 нових міст для Польщі

У 2023 році на карті Польщі з’явилося 15 нових міст. По чотири в Мазовецькому та Лодзькому воєводствах, по два — в Свєнтокшиському й Малопольському, по одному в Нижньосілезькому, Сілезькому та Великопольському воєводствах.

З 1 січня 2023 року статус міста отримали  наступні населені пункти:

Miękinia (Нижньосілезьке),
Jeżów (Лодзьке),
Dąbrowice (Лодзьке),
Rozprza (Лодзьке),
Ujazd (Лодзьке),
Książ Wielki (Малопольське),
Czarny Dunajec (Малопольське),
Latowicz (Мазовецьке),
Bodzanów (Мазовецьке),
Jastrząb (Мазовецьке),
Jadów (Мазовецьке),
Włodowice (Сілезьке),
Łopuszno (Свєнтокшиське),
Piekoszów (Свєнтокшиське),
Miasteczko Krajeńskie (Великопольське).

У Польщі фактично щороку збільшують кількість міст, надаючи такий статус різним населеним пунктам. Надання статусу міста — це переважно ознака престижності. Жодних інших суттєвих преференцій немає.

У 2023 році в Польщі тепер буде загалом 979 міст.

Вища плата за собаку

Мало хто знає, але в Польщі є податок на утримання собак. З січня 2023 року власники собак платитимуть більше за своїх домашніх улюбленців. Податок зріс і становить максимум 150,93 злотих на рік ( у 2022 було 135 злотих). Звільнені від сплати такого податку літні люди у віці від 65 років, які мають одного пса, літні особи, які самостійно ведуть домашнє господарство, особи, які мають свідоцтво про інвалідність, а собака в такому випадку є помічником.

Однак варто зазначити, що рішення про запровадження податку на собак ухвалює кожна гміна окремо. Тому такий податок діє не скрізь у Польщі, а лише там, де місцева влада вирішила обкласти ним місцевих жителів. Щоправда, часто гміни зменшують суму податку навіть в 2-4 рази від пропонованої. Тому дізнавайтеся, як з цим податком на території гміни вашого проживання. Наприклад, в Польщі податок на собаку діє в Щецині, Сопоті, Кракові, Влоцлавку, Іновроцлаві, Рудій Шльонскій та кількох інших містах і гмінах. У більшості воєводських центрів цей податок не стягується.

Вищий податок за телевізор і радіо вдома

Також не всі знають, що в Польщі є податок на телебачення та радіо — так званий абонемент RTV. З 1 січня 2023 року він також став вищим. Тепер ті, у кого вдома є телевізор, повинні щомісяця платити по 27,30 зл цього податку (в 2022 році було 24,50 зл). Ті, у кого є вдома радіоточка, повинні сплачувати по 8,70 зл на місяць (у 2022 році було 7,50 зл). Якщо платити не щомісячно, а за кілька місяців наперед або одним платежем за весь рік, то передбачені невеликі знижки (максимум 10%).

Якщо ви проживаєте в орендованому помешканні, то податок на телебачення чи радіо, найімовірніше, сплачує власник житла.

Реклама ліків по-новому

З 1 січня 2023 року в Польщі набули чинності норми нового Закону про медичні вироби. Вони запровадили заборону на рекламу будь-яких ліків чи медичних виробів лікарем, медсестрою, фармацевтом, медичним рятівником чи іншою особою, яка ніяк не пов’язана з галуззю охорони здоров’я, але в рекламних цілях грає роль медика. Зміни також передбачають, що реклама медпрепаратів не може прямо закликати дітей чи їхніх батьків або взагалі дорослих до купівлі рекламованих товарів. Крім того, з кабінетів лікарів або аптек має зникнути вся наочна реклама медпрепаратів.

Згідно з новими правилами, реклама ліків, адресована населенню, має бути сформульована у зрозумілій для неспеціаліста, тобто людини без медичної освіти, формі. Так, щоб вона не могла ввести нікого в оману. Це положення також поширюється на медичні та наукові терміни й посилання на результати наукових досліджень або думки експертів чи спеціальну літературу.

Змінилися й правила у сфері естетичної медицини. Зокрема, тепер заборонена реклама в соціальних мережах, в тому числі інфлюенсерами, традиційних продуктів на основі гіалуронової кислоти, а також імплантатів.

Читайте також про:

Зміни для працівників у Польщі в 2023 році: вища зарплата, нове для умов о праце і не тільки Зміни для підприємців у Польщі в 2023: новий обов’язок від ZUS, вищі внески і не тільки це Зміни для водіїв у Польщі з 1 січня 2023: вищі штрафи, техогляд по-новому і не тільки
Джерело