500+ на собак і котів у Польщі. …

1

500+ на собак і котів у Польщі. ...

Чимало польських гмін або міст уже пропонують дофінансування жителям за стерилізацію, чіпування, кастрацію, вакцинацію проти сказу їхніх котів та собак. Як повідомляє Yavp.pl, таке дофінансування часто називають не інакше, як “500+” на собак і котів, бо в його рамках розмір може складати навіть 500 злотих. 

Як користуватися програмою?

Щоб скористатися програмою, потрібно звернутися до уженду гміни або міста й дізнатися, чи там надають дофінансування на проведення ветеринарних процедур для котів і собак. Власники цих тварин можуть отримати навіть до 100% компенсації вартості ветпослуг зі стерилізації, чіпування, кастрації та вакцинації проти сказу.

Умови участі в дофінансуванні відрізняються в кожній гміні, однак найчастіше основні вимоги наступні:

1) до тварин: відсутність протипоказань до загальної анестезії та вік не менше 6 місяців;

2) до власників: особа, яка претендує на дофінансування, повинна або бути приписана (замельдована) на території гміни, або мати документ на підтвердження сплати податків в ній (як правило, PIT-37 за попередній рік). Можна також надати документ про навчання в місцевому закладі освіти.

Увага! Програма дофінансування вартості ветпроцедур для котів та собак не передбачає готівкові виплати власникам тварин або перерахування коштів на їхні банківські рахунки наперед.

Що ще треба знати про 500+ на котів і собак

1) У деяких гмінах власникам тварин треба прийти до уженду з чеком або рахунком-фактурою за виконану процедуру, і гміна поверне частину чи всі заплачені кошти (залежно від суми). В інших гмінах кошти дофінансування спрямовуються безпосередньо до ветклінік, які співпрацюють з гміною, на підставі їхньої заяви. 

2) Не всі органи місцевого самоврядування в Польщі надають таке дофінансування. Щоб дізнатися, чи є така можливість у вашій гміні (або місті), варто переглянути заглянути на її сайт або зателефонувати й запитати.

3) Деякі гміни можуть дофінансовувати проведення лише однієї ветеринарної процедури тварині, а деякі дофінансовують кілька таких процедур.

4) Дофінансування буде доступним до листопада 2023 року або до вичерпання коштів, які для цього призначить гміна чи місто.

Головна мета дофінансування – попередити безпритульність тварин!


Джерело