Білорусь чотири дні поспіль приймала літаки з Китаю: що прибуло

Вантаж, ймовірно, не проходив митного очищення і одразу залишив аеропорт Фото: Jetphotos

В аеропорту «Мінськ» розташований транспортно-логістичний центр, який обслуговує вантажні рейси

До столиці Білорусі з 8 по 11 січня щодня прилітав борт із Китаю, який доставляв вантаж військового призначення. Про це повідомляє опозиційний проєкт Motolko.help.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Зазначається, що підозрілу активність спочатку помітила моніторингова група Беларускі Гаюн. Літак Boeing 747−4FTF (реєстраційний номер B-2476), який належить до авіакомпанії Air China Cargo, здійснив чотири рейси за маршрутом Урумчі (ZWWW) — Мінськ (UMMS) і назад.

За даними проєкту, вже відбулися такі рейси:

Будь ласка, читайте текст після реклами

  • 08.01.2024 рейс CAO1095 до Мінська, назад CAO1096;
  • 09.01.2024 рейс CAO1097 до Мінська, назад CAO1098;
  • 10.01.2024 рейс CAO1095 до Мінська, назад CAO1096;
  • 11.01.2024 рейс CAO1097 до Мінська, назад CAO1098.

Крім того, усі рейси прибували до Мінська в той самий час — з 09:30 до 10:10 ранку і пробули в Мінську однаковий за тривалістю проміжок — 3 години.

Motolko.help також має припущення, що рейси здійснювалися двома партіями (8 і 9 січня, 10 і 11 січня).

Повідомляється, що в аеропорту «Мінськ» розташований транспортно-логістичний центр, який обслуговує вантажні рейси, які прибувають і вибувають, через це усі вантажні літаки паркуються на спеціальних стоянках, однак B-2476 паркувався на іншій стоянці.

При цьому усі чотири рази літак після посадки займав стоянку 1 А, яка зарезервована для обслуговування урядових літаків Білорусі, зокрема EW-001PA і EW-001PB самопроголошеного президента країни Олександра Лукашенка, а також EW-301PJ, коли він використовується його сином Віктором Лукашенком.

Будь ласка, читайте текст після реклами

За даними проєкту, китайський літак доставив у Білорусь військову техніку. Вантаж, швидше за все, не проходив митного очищення і одразу залишив аеропорт, аби не привертати додаткової уваги та не стояти просто неба.

Повідомляється, що з 2017 року на озброєнні Білорусі перебувають китайські бронеавтомобілі CS/VN3 Dajiang (Дракон).

У 2018 році вже було зафіксовано доставку однієї з партій машин до Мінська. Вони потрапили в сюжет телекомпанії ВоенТВ. Тоді їх привезли за допомогою точно такого ж вантажного літака Boeing 747−4FTF.

За один рейс він може привезти щонайменше чотири-п’ять бронеавтомобілів, але, крім них, білоруський ВПК використовує і китайські складові для виробництва ракет РСЗВ Полонез.

Раніше повідомлялось, що армія Білорусі готова до вторгнення в Україну. За наказом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, в армії Білорусі модернізували озброєння, яке було отримане з РФ. 

Нагадаємо, Росія і Білорусь створять спільне державне ЗМІ для «єдиної політики».

Читайте також: США готуються посилити санкції проти Лукашенка

Джерело