Британська розвідка розкрила, скільки «вагнерівців» залишилося в Білорусі

У Білорусі скоріш за все перебуває менше тисячі «вагнерівців», тоді як у період найбільшої присутності після червня 2023 року їх там було приблизно 8000 фото: motolko.help

Розвідники пояснили, як присутність найманців «Вагнера» в Білорусі допомагає Росії

На території Білорусі нині перебуває не менше тисячі бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнер». Вони тренують білоруську армію. Про це йдеться в щоденному звіті розвідки міністерства оборони Великої Британії в соцмережі X (Twitter).

Будь ласка, читайте текст після реклами

«У Білорусі скоріш за все перебуває менше тисячі «вагнерівців», тоді як у період найбільшої присутності після червня 2023 року їх там було приблизно 8000», – йдеться в повідомленні.

«Вагнерівці» продовжують навчати білоруських військових. Навряд чи самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко використовуватиме найманців ПВК «Вагнера» за межами їх компетенції.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Скоріше за все, як кажуть розвідники, бойовики беруть участь у підготовці військ міністерства внутрішніх справ, але навряд чи причетні до внутрішньої або прикордонної безпеки в Білорусі.

«Тривала присутність найманців «Вагнера» в Білорусі майже напевно також приносить користь військовим зусиллям Росії, змушуючи Україну підтримувати оборонні позиції та особовий склад уздовж свого північного кордону з Білоруссю для захисту від потенційних майбутніх вторгнень», – пояснила розвідка Британії.

Нагадаємо, раніше британські розвідники фіксували, що Кремль посилив контроль над бойовиками ПВК «Вагнера» після бунту їх колишнього ватажка Євгена Пригожина. Частина бойовиків приєдналася до «Росгвардії». 

Як відомо, у червні 2023 колишній ватажок ПВК «Вагнера» Євген Пригожин організував бунт проти російського військового керівництва. Він пішов на Москву, але так і не дійшов до столиці Росії.

Читайте також: Ліквідація Пригожина: WSJ назвав організатора та повідомив нові подробиці

Джерело