Cейм проголосував за продовження тимчасового …

Cейм проголосував за продовження тимчасового ...

Cейм проголосував за продовження тимчасового захисту українців у Польщі до 30 червня 2024 https://www.sejm.gov.pl

Сейм Польщі в п’ятницю, 9 лютого, проголосував за продовження тимчасового захисту для біженців з України до 30 червня 2024 року.

Cейм проголосував за продовження тимчасового ...

Cейм проголосував за продовження тимчасового ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, проти цього законопроєкту було 15 депутатів від партії “Конфедерація”, а один парламентар від партії “Право і Справедливість” утримався. Решта депутатів Сейму проголосували «за». 

Продовження тимчасового захисту для українців, які прибули до Польщі через війну, означає, що близько 950 тисяч таких громадян збережуть право на вільний доступ до ринку праці, безкоштовну медицину, всі соціальні виплати, в тому числі на дітей. Також продовжено термін дії спеціальних прав для українських лікарів, стоматологів, медсестер і акушерок. Відповідно до ухваленого СЕймом законопроєкту, до 30 червня ці фахівці користуватимуться спрощеним правом на виконання професії в Польщі.

Тепер законопроєкт направлять на затвердження до Сенату. Якщо там будуть поправки, його повернуть на повторний розгляд до Сейму. Лише після цього документ передадуть на підпис президентові. 

Проте це все одно буде лише тимчасове рішення. До кінця червня 202 польський уряд має розробити нові нормативно-правові акти, які регламентуватимуть перебування біженців з України в Польщі та їхні права.
Джерело