Чи може українець у Польщі оформити пенсію через …

3

Чи може українець у Польщі оформити пенсію через ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Багато українців передпенсійного віку, які покинули Україну, зіткнулися з проблемою оформлення пенсійних виплат у Польщі. Чи можна зробити це через консульську установу, не повертаючись на батьківщину?

Чи може українець у Польщі оформити пенсію через ...

Чи може українець у Польщі оформити пенсію через ...

Купити рекламу » Консул України в Гданську Олександр Плодистий дав Yavp.pl відповідь на це питання.

Це (оформлення пенсійних виплат – Ред.) – не наші повноваження. Були, на жаль, такі випадки, коли люди старшого віку приходили, і ми бачили їхні емоції. Нам дуже шкода, але ми не маємо права приймати заяви на оформлення пенсії. Але я б не сказав, що ситуація безвихідна, бо людині не обов’язково їхати в Україну — вона може знайти когось на батьківщині, зробити на цю особу довіреність, таким чином уповноваживши її на вирішення всіх питань у Пенсійному фонді. Звичайно, виготовлення довіреності теж коштує грошей, тому спочатку все ж раджу проконсультуватися з Пенсійним фондом, ~ повідомив консул України в Гданську.

Також Олександр Плодистий відповів на інші важливі питання, які хвилюють українців у Польщі. Інтерв’ю з ним можна почитати за посиланнями нижче: Інтерв’ю з консулом України в Гданську, найважливіші питання (ЧАСТИНА 1) Інтерв’ю з консулом України в Гданську, найважливіші питання (ЧАСТИНА 2)
Джерело