Children Hub для дітей з України у Варшаві: там …

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Children Hub для дітей з України у Варшаві Yavp.pl

У Варшаві є місце, де діти з України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, можуть почуватися майже як вдома. Там допомагають їм зняти емоційну напругу, розвиватися, легше адаптуватися в новому середовищі й при цьому не втрачати зв’язків з батьківщиною. Для батьків таких дітей це місце — справжня знахідка.

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Купити рекламу » Yavp.pl розповідає про варшавський Children Hub — безкоштовний освітньо-адаптаційний і розвивальний центр для дітей з України та їхніх батьків, які приїхали до Польщі через війну на батьківщині.

Children Hub знаходиться у Варшаві за адресою вул. Wspólna 47/49. Телефон: 732 697 912. Електронна адреса: children.hub@ffu.foundation

Про ідею появи Children Hub

Відкриття такого центру — це ідея благодійного фонду Future for Ukraine, який почав працювати у Польщі через кілька тижнів після військового вторгнення росії до України. Його створила команда українок, які евакуювалися до Варшави з Києва.

Як виникла ідея відкрити хаб? Зі мною приїжджали дівчата, наші співробітниці, які мали дітей. Вони щоранку казали, що їм нема де і нема з ким їх залишити. Ми однозначно не хотіли відкривати звичайну ігрову кімнату – їх батьки точно знайдуть у Варшаві. Для нас найважливіше було створити осередок, де б діти розуміли, що це їхній дім. Я хотіла, щоб це місце було про Україну, не про навчання, не про школу, а саме про Україну, про можливість зберігати українську мову, оскільки важливо не забувати, хто ми й звідки, про соціалізацію на новому місці, ~розповідає засновниця благодійного фонду Future for Ukraine Ганна Ковальова.

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Yavp.pl Children Hub — це другий дім для дітей з України

Children Hub працює у Варшаві вже 7 місяців. Щодня його відвідує в середньому до 80 дітей з України: як найменші (від 3-х років), так і підлітки (до 15 років). З ними там працюють викладачі та психологи. Перші допомагають з вивченням української історії, мови, культури, традицій, пізнанням світу та загальним розвитком. Другі піклуються про емоційний стан дитини. А всі разом створюють родинну атмосферу, яка б максимально дозволяла дітям почуватися як вдома: діти можуть відпочити від мовного бар’єру й поспілкуватися з однолітками рідною мовою, а також разом з батьками взяти участь у різних майстер-класах.

Перш, ніж приїхати до Варшави, ми якийсь час були в Хорватії в невеликому містечку, де, напевно, ми були єдиною сім’єю з України. Мій син, якому три роки, дуже страждав від того, що в нього не було ніякої комунікації. Він підходив до дітей, які розмовляли хорватською мовою, намагався поділитися іграшкою чи попросити в них іграшку, а вони щось йому відповідали, але він їх не розумів. Дитина плакала, казала «мамо, вони мене не розуміють, я хочу в Україну». Треба було щось робити. Я поговорила зі знайомою, яка вже на той час жила у Варшаві, і вона десь побачила рекламу ChildrenHub й порадила їхати сюди, бо тут є такий куточок для дітей з України. Як тільки ми приїхали, то з перших днів почали відвідувати заняття, і син дуже задоволений, ~розповідає Анастасія, яка приїхала до Варшави з сином із Харкова.

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Викладач у Children Hub Ірина Яцик зі своїми учнями Yavp.pl

З моменту відкриття в Children Hub побували вже понад 6,5 тисяч українських дітей, а стабільно відвідують його близько 750.

Про заняття, які пропонує Children Hub для дітей від 3-х до 15 років

У Children Hub кажуть, що доки українські воїни борються за незалежність України, вони працюють в тилу, намагаючись зберегти психологічний стан дітей і їхніх батьків, щоб всім максимально було комфортно, а діти пам’ятали, що їхня батьківщина — прекрасна. Тут навіть є окрема кімната, де дбають про покращення психологічно-емоційного стану дітей.

Діти приходять до нас на заняття і ми працюємо через малюнок, через різний колір, що дозволяє дітям виявити свої емоції, бо вони приходять з різним емоційним станом. Для нас важливо, що саме в нашому хабі є можливість кожній дитині прийти з тим настроєм, який є, і трансформувати його, пізнати та зрозуміти себе, вміти контактувати з оточенням. Тут ми бачимо, як діти всьому цьому навчаються, і це для нас дуже важливо, ~кажуть вихователі.

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Yavp.pl Крім арт-терапії, в Children Hub практикують ще глинотерапію та інші корисні й пізнавальні заняття, залежно від віку дітей: логіка, нейроритміка, фінансова грамотність і т.д. А ще надають логопедичні консультації. З найменшими дітьми проводяться тематичні заняття. Наприклад, до Дня Соборності України викладачі з дітлахами обговорювали традиції та єдність українського народу, створили та оформили листівки в патріотичному стилі. Також кожна дитина розповіла й показала на карті, з якої області вона родом.

Ми маємо дві групи підлітків — це 8-11 років і 14-15 років. Вони приходять до нас після школи о 15:30 і мають тут різні заняття. У нас є шаховий клуб, кінозал, театральна майстерня, курс ораторського мистецтва. А ще ми з ними малюємо, адже є діти, які ще в Україні відвідували гуртки з малювання і тепер тут можуть продовжувати розвивати свої здібності. Крім того, маємо заняття, спрямовані арт-терапію, на покращення психологічного стану. Також підлітки дуже полюбили грати в «Мафію» — це для них ніби окремий клуб, де вони збираються, грають і прямо біжать зі школи до нас, ~розповідає керівниця Children Hub Марта Ситенко.

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Керівниця Children Hub Марта Ситенко Yavp.pl

Одна дитина може відвідувати Children Hub двічі на тиждень після обов’язкової попередньої реєстрації в адміністратора. Центр працює з понеділка по п’ятницю з 9:30 до 17:15.

Записати дитину до Children Hub можна за цим посиланням: https://childrenhub.ffu.foundation/registration-form
Про вартість утримання Children Hub та пошук меценатів

Для розвитку Children Hub зараз активно залучаються й батьки дітей. Вони разом з командою проєкту працюють над його впізнаваністю, діляться інформацією про нього та закликають всіх охочих і небайдужих допомагати йому. Всі заняття, майстер-класи та тренінги для дітей і їхніх батьків у хабі є безкоштовними, однак утримання всього цього коштує грошей.

На те, щоб Children Hub функціонував, щомісяця витрачається 20 тисяч євро. 50% всіх потреб закриває наш основний меценат, починаючи від навчальних матеріалів і закінчуючи стільцями та іграшками. Однак ми потребуємо додаткової допомоги в тому, щоб наш проєкт існував, щоб ми допомагали ще більшій кількості дітей. Ми шукаємо спонсорів, партнерів нашого проєкту, які будуть допомагати нам творити цей куточок України, ~каже засновниця благодійного фонду Future for Ukraine Ганна Ковальова.

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Yavp.pl Про найближчі цікаві плани

Вже зараз команда Children Hub поставила перед собою 2 амбітні цілі на найближче майбутнє. Перша — це створити дитячий футбольний клуб. Заняття з футболу для охочих проводитимуть по суботах, аби всім було зручно відвідувати їх. Друга ціль — стати “янголом” для одного з дитбудинків у Польщі (неподалік Варшави), який прийняв дітей-сиріт з України.

Ми вирішили для себе, що маємо можливість ділитися добром й з іншими дітьми з України. Тому ми станемо янголом для одного з дитбудинків і будемо хоча б раз на місяць приїжджати туди й проводити навчання та майстер-класи, ~розповіла керівниця Children Hub Марта Ситенко.

Children Hub для дітей з України у Варшаві: там ...

Yavp.pl
Джерело