Дітей з України, які приїхали до Польщі після війни, …

Дітей з України, які приїхали до Польщі після війни, ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Міністерство національної освіти Польщі працює над рішеннями щодо запровадження обов’язкового шкільного навчання в польських школах для українських дітей, які приїхали після 24 лютого 2022 року. style=»display:block» data-ad-client=»ca-pub-0733954744562665″ data-ad-slot=»2706922141″ data-ad-format=»auto» data-full-width-responsive=»true»>

Дітей з України, які приїхали до Польщі після війни, ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, пояснюють це тим, що неможливо перевірити, як такі діти вчаться онлайн в українській системі освіти. 

“Ми не можемо перевірити, як реалізовано обов’язкове навчання цих дітей в українській онлайн-системі. Ми прекрасно розуміємо, що це дуже великі групи дітей. Треба враховувати, що частина цих дітей залишиться в Польщі, тому вони мають право на освіту, і тому ми зобов’язані забезпечити їм цю освіту”, —  зазначила заступниця міністра освіти Йоанна Муха.

Вона також наголосила, що нововведення не є спробою полонізації. Тим більше, що для українських дітей-біженців будуть передбачені окремі уроки української мови, як додаткової іноземної.

“Українська влада, мабуть, боїться, що українські діти будуть полонізовані в польській системі освіти. У нас немає таких планів. Ми хочемо, щоб вони розвивали свою ідентичність…Українські діти будуть вчитися тих самих предметів, що й польські діти. Винятком будуть спеціальні для них уроки української мови, які замінять одну з обов’язкових наразі іноземних мов. Це означає, що учень з України матиме уроки польської мови, англійської мови та замість додаткової іноземної мови (яка в Польщі обов’язкова з VII класу початкової школи), будуть вчити українську. Я думаю, що це особливо цікаво для українського уряду щодо російськомовних українських дітей, що вони в Польщі матимуть можливість вивчити українську мову, тому сподіваюся, що ми також переконаємо український уряд, що це просто важлива тема» — додала Йоанна Муха.

У Міністерстві освіти хочуть, щоб українські діти, які навчаються в Польщі, також вивчали євроінтеграцію. Кажуть, що  ці додаткові знання вони зможуть потім використовувати, коли вирішать повернутися в Україну.

Міністерство освіти  Польщі хоче запровадити новий обов’язок для українських дітей-біженців з вересня 2024, тобто з нового навчального року. За попередніми прогнозами, після цього до польських шкіл буде долучено ще близько 60 тисяч учнів з України. Щоб вони могли навчатися, потрібні будуть також  вчителі з України. Заступниця міністра Йоанна Муха пояснила, що для них підготують спрощений порядок нострифікації диплому.

Міністерство національної освіти Польщі тепер планує консультації щодо обов’язкового шкільного навчання дітей-біженців з України з Міністерством освіти України.

Центр громадянської освіти (CEO) нещодавно оприлюднив звіт, в якому зазначено, що 53% дітей з України, а це приблизно 150 тисяч, перебувають поза польською шкільною системою. Це 112,8 тис дітей з початкових шкіл і 43,6 тис з середніх шкіл.


Джерело